Auton etupyörät asetetaan liukulevyjen päälle niin että ne kääntyvät vapaasti. Virta kytketään ja sähköinen ohjaustehostin toimii. Pyörät eivät siis pyöri. Ohjaustehostin alkaa kääntää pyöriä toiseen suuntaan itsestään.
Onko vika ohjaustehostimessa vai voi kääntyminen johtua ohjauksen nivelten erilaisesta jäykkyydestä tai virheellisistä aurauskulmista?
Ohjaus puoltaa
Hki-Taneli
2
177
Vastaukset
- Molle molle korjaa..
Aurauskulmista alkaisin vikaa etsimään tai onko kolariauto eli runko kierossa.
- bouster
No eihän sen ohjaustehostimen renkaita pitäs mihinkään itsekseen käännellä, vaikka runko olis U-muodossa eikä siihen pyöränkulmatkaan vaikuta. Eiköhän siellä tehostimessa joku oo vinksallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848485
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264588- 504158
- 543632
- 513156
- 502910
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262616- 382394
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382083- 292056