Mitä olette vanhemmat antaneet ristiäislahjaksi omille lapsillenne? Yleensä puhutaan kummien ja isovanhempien ym. antamista ristiäislahjoista, mutta nyt kaipailen tietoa nimenomaan vanhempien itse omille lapsilleen antamista ristiäislahjoista.
Olemme mieheni kanssa suunnitelleet avaavamme lapselle oman pankkitilin, jonne talletamme pojan ristiäislahjaksi saamat rahat ja jonne laitamme hänen lapsilisänsä ja ristiäislahjaksi jonkin alkupääoman. Lisäksi haluiaisimme ostaa jonkin konkreettisen esineen, muttemme tiedä minkä. Mitä te muut vanhemmat olette antaneet omille lapsillenne?
Ristiäislahja omalle lapselle
4
3003
Vastaukset
- Taidamme olla tyhmiä
Mutta meille ei tullut mieleenkään että meidän olisi pitänyt jotain antaa =/
Lapselle on säästetty oma kopio kummitodistuksesta jossa on kaikkien kummien nimet....
Ja vieraskirja, johon vieraat kirjoittivat lapsellemme ekat terveisensä. - Hehhehe
Höpö höpö, eikös vanhemmat hanki koko ajan "lahjoja" lapsilleen, ei mitään ristiäislahjaa erikseen ole kuullut kenenkään hankkivan omalle lapselleen! Senkun hankitte, mutta ei kannata "toisten kokemuksia" täällä kysellä.
Miten olisi vaikka tontti ;)
"ristiäialahjaksi saamat rahat" ;)
Kiitos nauruista! - kuulostaa oudolta..
En oo mäkään koskaan kuullut et vanhemmat antais lapselleen jotain ristiäislahjaksi... ..
- luuttu
Istutimme lapsellemme puun, tammen kotipihaamme. Seurataan vuosien saatossa yhdessä sen kasvua. Toivottavasti hän aikanaan ymmärtää sen merkityksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2663323Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell201839Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.241499- 811344
- 1371038
- 81994
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.61799Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86756Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61687Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51646