Tietoa Green Cardista ja arvonta

maarit.rauha

Luin täältä tietoa Green Card lotosta http://green-card-usaan.blogspot.fi ihan hyvinhän tuota tietoa oli ja osallistuin arvontaankin. Toivottavasti vaan sattuisi voitto kohdalle.

- Maarit

3

399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 6

      Valitettavasti osallistuit jollakin huijaussivulla, ainoa oikea on .gov-loppuinen.
      Kohta ottavat yhteytta ja pyytavat lahettamaan rahaa vaikka lottoon osallistuminen on ilmaista.

    • huijausta

      Hyvä "maarit.rauha",

      Mitäpä jos lopettaisit tuon blogisi postaamisen, koska mainostaminen on täällä kiellettyä.

      Blogissa ei edes ole mitään tietoa; vain maininta "USA on hieno paikka asua, mutta tarvitset sinne Green Cardin, jonka voit hakea tästä" sekä pari irtolausahdusta.

      Annettu linkki johtaa USAFIS -nimisen yrityksen maksulliselle green card -hakupalveluja tarjoavalle sivustolle. Maksamalla hakemisesta kyseiselle yritykselle ei hyödy yhtään mitään.

      Linkin muodosta päätellen kyse on partneriohjelmasta, joka antaa sinulle jokaisesta klikkauksesta rahaa ja postauksesi on vain mainostamista.

      Oikeasti osallistuminen dv-lotteryyn on helppoa ja ilmaista. Uusin haku avautui eilen ja on auki kuukauden. Ohjeet sekä linkki hakulomakkeeseen löytyvät Yhdysvaltain virnaomaisten viralliselta sivustolta:

      http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      56
      7775
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5871
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5360
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5253
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      108
      4602
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      106
      2289
    7. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      2
      1145
    8. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      3
      1140
    9. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      37
      996
    10. Olin ihan varma että sä olet se oikea

      Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko
      Ikävä
      43
      944
    Aihe