Hääpaikkana Hollolan Hirvi?

Kellään kokemusta tuosta paikasta?

3

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+10

      Kannattaa mennä suoraan hääfoorumille ;)

      www.naimisiin.info/yhteiso

      sitten oikealle yläpalkin hakuun "hollolan hirvi" --> löytyy kolmesta keskustelusta tietoa siitä sekä muista lähialueen paikoista.

    • Anne

      Hei.
      Kokemus oman pojan häistä jokunen vuosi sitten. Ja hyvä muistot jäivät ja maut niin ruokien kuin juomienkin suhteen ja isäntäväen myös.
      Suosittelen kyllä sydämellisesti paikkaa.
      Anne

    • pettynyt asiakas

      En voi suositella, jos vierailla on mitään erityisruokavalioita tai haluaa itse miettiä ruokia mitä tarjotaan. Tekevät tasan yhdenlaista ruokaa, eli "sitä mitä meillä aina on tällä tilalla aina tarjottu". Muutamissa tapahtumissa olen täällä ollut, ja vaikka etukäteen on ilmoitettu allergioita, hylaa ja laktoositonta ja kasvisruokailijoita, niin ne on ohitettu olan kohautuksella. Mitään merkintöjä ruokien sisällöistä ei ole pöydässä. Ja kasvisruokailijoille on suht noloa tarjota pelkkiä keitettyjä perunoita ja salaattia, kun muut syövät hirvenlihaa ja kalapihvejä - ja tietysti niitä lisäkkeitä eli keitettyjä perunoita ja salaattia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2334
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      172
      2060
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      44
      2013
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1700
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      72
      1694
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      197
      1550
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1271
    8. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      81
      1173
    9. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      32
      1154
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1103
    Aihe