Moi osisko joku neuvoa mikä ois hyvää\helppoa ohjelmaa millä sais tosta puhelimesta wlain kautta jaettua netti yhteyden esimerkiksi läppäriin ja onkohan samanlaista ohjelmaa saatavana nokian n9 sään.
Samsung Xalaxy Note ja netin jako
5
416
Vastaukset
Samsung ei tarvitse sellaista ohjelmaa, koska se on jo sisäänrakennettu Android 2.2 lähtien. Se löytyy puhelimen langattomat verkot asetuksista.
Nokia N9 laitteen wlan jaosta en osaa sanoa.vapunen voisitko neuvoa mitenkä toi internetin yhteyden jako tehdään noissa android käyttöjärjestelmissä kun minä en saa kuin wlanilla ottamaan wlan modeemista yheteyden puhelimeeni, mutta en saa pelkästään puhelimeni nettiyhteyttä jaettua eism. läppäriini.
puitoy kirjoitti:
vapunen voisitko neuvoa mitenkä toi internetin yhteyden jako tehdään noissa android käyttöjärjestelmissä kun minä en saa kuin wlanilla ottamaan wlan modeemista yheteyden puhelimeeni, mutta en saa pelkästään puhelimeni nettiyhteyttä jaettua eism. läppäriini.
Kertoisitko puhelinmallisi? Eri Android laitteiden valmistajilla on oma "Androidin päällä oleva käyttis" ja sentakia wlan jako asetus kohta voi olla eri paikassa.
- joikuhra
Nokialla on joikuspot. En tiedä maksaako nykyisin.
- nnn99
Mulla n9 ja wlan yhteystoimii ihan hyvin,Valitset vaan halutun wlan aseman ja naputat kyseisen wlan asemankoodin ja yhdistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425831Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714565Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564121SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873710Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613245SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352329Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131179