Eli ollaan menossa maistraatissa vihille! Eikä missään tapauksessa haluta mitään suureellista! Paikalla on vaan tietty meidän parin lisäksi vihkijä,sekä 2 todistajaa (lähimmät ystävämme ) Juhlat järjestetään sitten myöhemmin. Onko maistraatissa jokin pukukoodi? Itse kun en haluaisi mitään kovin prameeta päälleni.
Asu maistraattiin
3
260
Vastaukset
- Ei koodia
Maistraatissa ei ole mitään pukukoodia. Voit mennä sinne ihan siinä asussa, missä tavallisestikin liikut käydessäsi kaupungissa ostoksilla. Jos haluat, voit pukeutua juhlavammin.
Sama sääntö pätee kirkkovihkimiseen. - anu27
Minulla oli aikoinaan vakoinen paitapusero, sininen vekkihame ja tummat sukkahousuy.
- morsein
Joko ootte avioitunu? Minulla myös kyseinen päivä lähestymässä, ja ostin mustan pitsisen, ikäänkuin pikkumusta. Läheiset ovat kauhistelleet mustaa väriä! Mutta se on mun näköinen mekko, eikä pidetä juhlia. Käydään vaan syömässä tilaisuuden jälkeen, perheet mukana. Onko toi hirveä etikettivirhe, että morsian pukeutuu mustaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017563
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055583- 835047
- 1394446
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113150- 492843
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102364Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561966