http://www.youtube.com/watch?v=6TE_bdAAAno
Sieltä tulee vanhalta mummolta poliisille se ansaittu "Saatanan apinat!" oikein tunteella. Neljä poliisia taltuttamassa yhtä vanhaa mummelia =D
Sieltä tulee vanhalta mummolta poliisille se ansaittu "Saatanan apinat!" oikein tunteella. Neljä poliisia taltuttamassa yhtä vanhaa mummelia =D
Vastaukset 23
Vanhimmat
On ne poliisin asiakkaat oikein mukavia. Vähän tarvii olla poliiseillakin jako sekaisin, kun tuonlaista paskahommaa viitsii tehdä. Mutta oikeassa asiakas oli tälläkin kertaa, poliisit ovat saatanan apinoita.
lol
Tuosta pätkästä kyllä sai päivän naurut. "Suomen poliisi laittaa mulle vastaan!"
"Saaaaaa-tanan apinat!!!"
Kerrankin sai poliisi kuulla arvonsa ja kunniansa oikein sydämellä ja tunteella laukaistuna.
SAATANA TE VASTA OLETTE APINOITA TAI VITUN JUUTALAISIA. VAROKAA UUNIA.
Vitun vähäjäkiset yhteiskunnan polttoaineet. Jos tuollaiset vitun paskakasat päästettäis oikeasti ääneen muualla kuin täällä vitun suomi 24 saatanan homonatsipoika palstalla, niin johan ois vittu kesä hirvimiehilläkin. POLIISI ON MEIDÄN KAIKKIEN AUTTAJA PALVELIJA
YM. LISÄÄ POLIISIN VIRKOJA SAATAIS PASKAT POI KADUILTA. RAISKAAMASTA JA AJELEMASTA OMO PÄISSÄÄN.
Ennen tuota "apina saatana"-episodia poliisi teki sujuvasti laittoman kotietsinnän.
Taas sinä. Kyse oli paikan etsinnästä, ei kotietsinnästä.
Ja kaikki vähänkään fiksummat huomasivat että kyseisessä videossa "asiakkaiden" äänet oli muutettu. Joten tuskinpa oltiin mummoa taltuttamassa.
Vitun idiootit, se ääni on vaan muutettu ei se mikään mummo oo... Hei nyt järki käteen.
Aivan sama, oikeassahan tuo on.
Se nyt vain kuvaa harvinaisen hyvin näiden "poliisi on apina" tyyppien älykkyyttä, ettei tajuta edes videon äänien olevan muutetut. Mutta kuka oikeasti jotain muuta edes oletti?
Ihan sama mummo vai mikä, mutta 4 apinaa tarvittiin naista pitelemään. Niillä ei todellakaan ole mitään oikeutta kuvata ja vielä vähemmän esittää TV:ssä.
Doh... Kyseessä oli mies...
Ja tupla doh, jollet tiedä julkisella paikalla olevan luvallista kuvata ketä tahansa...
Mummollako oli munat, missä näit?
Lähikuvaa ei ole oikeutta ottaa varsinkaan kun kieltää ja TV:ssä esittäminen rangaistavaa. Täytynee asianosaisten hoitaa rankaisu itse jos oikeus ei toimi.
Onko tämä jonkinlainen trollausyritys? Et oikeasti tajunnut äänen olevan muutettu, et tajunnut kyseessä olevan miehen, ja tietämyksesi yleisellä paikalla kuvaamisesta on täysin mitätön... Pakko jo olla trolli. JOS nyt kuitenkin persuasiat ovat noinkin hukassa, niin lueppa vaikka täältä : http://www.timolaine.fi/missa-saa-kuvata/
Todista nyt että oli mies, missä näit munat? Julkinen häpeärangaistus ei ole sallittua ja siihenhän kytät pyrkii.
Teillä on kyllä hieno tapa keksiä lakipykäliä... Valo- ja videokuvausta koskeva laki sanoo, että ihmisten asuntoja ei saa kuvata ilman lupaa. Julkisella paikaa mukaanlukien kauppakeskukset, ravintolat jne. Saa kuvata vapaasti ketä tahdot ja miten läheltä tahansa. Julkaisussa pitää olla lupa kuvassa esiintyvältä jos hän on tunnistettavissa kuvasta/äänitteestä. Jos lupaa on jostain syystä hankala/mahdoton hankkia. Saa kuvan julkaista kunhan se ei ole loukkaava tai anna henkilöstä väärää kuvaa.
Eli pätkän julkaisemisessa ei ollut mitään väärä, kun henkilön ääni oli muutettu ja kasvot peitetty.
Vähän sinne päin. Henkilön, eli rautalankana väännettynä IHMISEN kuvaaminen kotirauhan suojaamsssa paikasssa on ilman lupaa kielletty. Tällaisessa paikassa täytyy olla ihminen ennen kuin kyse olisi salakatselusta. Ei esim. koira, tai hevonen.
Kokoomus on s******sta, ja presidentti Kekkonen toteaa viisaasti kokkareista ym. hallituspuolueista:
http://www.youtube.com/watch?v=-AirLfW8iuU
"Zaatanan tunarit", tyhjäpäiset kokoomusapinat.
No se yks niistä apinoista sanoo siinä lopussa notta "mikäs ihmeen ukkeli sä oikein oot kun sä nyt tommoseks heittäydyit", eli luultavasti se oli mies.
Tosta kuulee helposti, että se oli jälkikäteen äänitetty harhautusrepliikki. Se on varmaan tehty mummelin henkilöllisyyden salaamiseksi. Ei ole monta mummoa Turussa, joka painisi 4 poliisin kanssa. Kaikki Alfan asiakkaat tietävät, kenestä kyse...
Eniten noita v*tun kyyliä ja valtion kätyreitä liikkuu just ydinkeskustoissa
Lappeen-Rannasta mie-turisti Turussa....kiljua...pillereitä....taikasieniä...liimaa ja piriä auringon nousuun....JEEEEEE