Siinä taas surullinen esimerkki, mitä tapahtuu kun asehörhöille myönnetään aseita metsästys käyttöön.
Kaikkea liikkuvaa ammutaan, onneksi nyt ei sattunut olemaan ihminen, mutta viaton koira joutui nyt asehörhön tulilinjalle.
yleiseen turvaallisuuteen vedoten, pitäisi kaikki luvat perua. Rikollisten kanssa voidaan vielä elää, koska he laittomilla aseilla ampuvat pääsääntöisesti toisiaan, mutta nämä luvallisten aseiden haltiat ovat täysin arvaamattomia, ampuvat viattomia sivullisia, koiria. Eli nähtävästi mitä milloinkin sattuu aseen piipun eteen.
Ajokoiraa ammuttu Sotkamossa
5
219
Vastaukset 5
- Kehtaatko kertoa?
Voisitko vaihteeksi kertoa mitä itse harrastat? Ruvetaan sitten kilpaa arvostelemaan toistemme harrastuksia, tämä on kovin yksipuolista.
- Ettei vaan ollut
maakuntamatkaileva susianalysti, joka siellä haikaili koirapaistia.
- Geff
Ja aseahdistunut taas päässyt lukemaan sanan ase, ammuttu, laukaus, metsästys tai jotain vastaavaa, niin heti tuli stondis kun ne aseet kiehtoo vaan niin kauhiasti!
Onneksi näin aselupien haltijana en saa samanlaisia kiksejä näistä jutuista! - reikien tutkija
Ville N ei näy muistaneen teollisuuden pumppujen voimaa. Jos palokunan auton pumpulla pystyy lennättämään peltikaton tai melkoisen ryhmän mielenosoittajia, ja brassit kaivavat vesisuihkuilla metallia ja timantteja, Talvivaaran pumpun suihku repii kaikki muovikalvot ja kaivaa maat niiden alta. Ja kun vesialtaan laitoja on korotettu, on veden paine pohjaan jokaisen teknilliseen kouluun sisään lasketun laskettavissa. Vesisateet ovat tärkeitä, mutta kukaan ei ole vielä miettinyt Talvivaaran vesiputken pään asentoa silloin kun kipsisakka-allasta alettiin täyttää ylimääräisellä nesteellä. 1 plus 1 = 2 plus reikä!
- Aaahdistunut Lukijah
Olin ahdistunut kun ei ase juttuja oikein ollu viime viikolla mutta NYT on taas paukkunut ja ASEITA käytetän niin VÄÄRIN,
IHANAAAAA!!!!!
Nytpäs te Hörpsykköhörhöttimet oottekin hiljaa kun MINÄ täällä teitä kuritan hurjasti kun ammutte suuosumia koiriin ja ovenläpiammunnan SM-kilpailut käytiin Helsingissä, perkkula juu!
Ja KYLLÄ Ville N ei muista sitä PUMPPUJEN voimaa siis PUMPPUHAULIKOIDEN! mun mielestä heti tuosta tuli mieleen kun katotkin lentää osumasta niin ASE se on eikä mikään palojuttu hittolainen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791742
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo107734Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207664- 133628
- 51585
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä19558- 37546