Aika viriili tuo turbovaari, joka riehui puukon kanssa eilen tuolla Kuhmon Saarikoskentiellä. Vaikka poliisi sumutti porstuassa pippurisumutteella ukkia pannuun niin siitäkös tämä vaan virkistyi ja piti ampua etälamauttimella pataan ennenkö pappa otti ja kupsahti. Olikohan tuo ottanut viagraa jo kossua yliannostuksen vai mitä häh?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012100616167883_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012100616167883_uu.shtml
Vastaukset 20
Vanhimmat
Taas yksi Iltalehtiviisas. Taitaapa viranomaiset osata hoitaa tapaukset ilman ......... neuvoja.
Iltalehden lisäksi kannattaa viisautta hakea Alibista,Seiskasta,Hymystä ja BigBrotherista.
Mikä vaari? Tuon ikäiset ovat nykyisin kovempia kunteja kuin amislaiset.
Äläkää ilikkuko siinä! Voin nährä tuon nais uhuriparan kauhun silimin miten hirmustunnu ukki heiluttaa moraa eikä kukaan tuu auttaan mutta onneks kävi hyvin ja poliisin sähköshokkihoiva toi ukkelille rauhan armaan.
Vaari on kuuluisin kuhmolainen tänään
Mistä olete varmat ,että oli Mora .Puukkohan on vonut olla Marttini ,Teho Tommi , Iisakki Järvenpää tai joku muu.
Tora siellä on ollut.
Olipa epäasiallista menettelyä poliiseilta, koska vaareilla on tunnetusti heikko sydän ja näinollen etälamauttimen käytöstä aiheutuva riski aiheuttaa kuolema on suurinpiirtein sama kuin nappi otsassa. Hyvin hyvin vastuutonta toimintaa.
No eipä ainaska tartte vaihtaa pattereita sydäntahdistajaan vähään aikaan ))
....rytmit on kohillaan vaikka vähän lähtis heti kun vapaalle päästetään vähän panemaan lapikasta lattiaan.
Niin noh se lääkitys oli tietty pielessä ja mitä lie kotipolttosta tuo oli kiskonu niin lopputulos on tämä toki kuhmolaisuudella on osuutensa asiaan.
Heiii!! Oliks tää just se Kuhmon kuuluisa kylähullu???
Ei ollut se vaan tämä on ihan uusi ja vei kerta hutaisulla tittelin siltä entiseltä.
Säälikää nyt vähän sitä vanhusta viekää sille vaikka piirakkaa ja kukkia poliisivankilaan niin ilahtuu varmasti.
Heiii!! Oliks tää just se Kuhmon kuuluisa kylähullu???
Ohi on mennyt kuka on kuuluisa kylähullu ???
Ei oo tää.Isäs on .
Hei kuule.. Mene weccaan ja katso peiliin.. Vastaasi katsoo kylähullu...
Isukkiis tulet,valitettavasti.
Kyl maar muaki ottas sit niin pannuun jäähä kolmoseksi :)))
Pannaans saiti kynttilä palamaan papparaisen epäonneks.... ;)