Rambovaari heilutti lapinleukua

Aika viriili tuo turbovaari, joka riehui puukon kanssa eilen tuolla Kuhmon Saarikoskentiellä. Vaikka poliisi sumutti porstuassa pippurisumutteella ukkia pannuun niin siitäkös tämä vaan virkistyi ja piti ampua etälamauttimella pataan ennenkö pappa otti ja kupsahti. Olikohan tuo ottanut viagraa jo kossua yliannostuksen vai mitä häh?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012100616167883_uu.shtml
20827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Taas yksi Iltalehtiviisas. Taitaapa viranomaiset osata hoitaa tapaukset ilman ......... neuvoja.

Äänestä
  • Iltalehden lisäksi kannattaa viisautta hakea Alibista,Seiskasta,Hymystä ja BigBrotherista.

    Äänestä

Mikä vaari? Tuon ikäiset ovat nykyisin kovempia kunteja kuin amislaiset.

Äänestä

Äläkää ilikkuko siinä! Voin nährä tuon nais uhuriparan kauhun silimin miten hirmustunnu ukki heiluttaa moraa eikä kukaan tuu auttaan mutta onneks kävi hyvin ja poliisin sähköshokkihoiva toi ukkelille rauhan armaan.

Äänestä
  • Vaari on kuuluisin kuhmolainen tänään

    Äänestä

Mistä olete varmat ,että oli Mora .Puukkohan on vonut olla Marttini ,Teho Tommi , Iisakki Järvenpää tai joku muu.

Äänestä
  • Tora siellä on ollut.

    Äänestä

Olipa epäasiallista menettelyä poliiseilta, koska vaareilla on tunnetusti heikko sydän ja näinollen etälamauttimen käytöstä aiheutuva riski aiheuttaa kuolema on suurinpiirtein sama kuin nappi otsassa. Hyvin hyvin vastuutonta toimintaa.

Äänestä
  • No eipä ainaska tartte vaihtaa pattereita sydäntahdistajaan vähään aikaan ))

    Äänestä

  • Lisävirtaa... kirjoitti:

    No eipä ainaska tartte vaihtaa pattereita sydäntahdistajaan vähään aikaan ))

    ....rytmit on kohillaan vaikka vähän lähtis heti kun vapaalle päästetään vähän panemaan lapikasta lattiaan.

    Äänestä

Niin noh se lääkitys oli tietty pielessä ja mitä lie kotipolttosta tuo oli kiskonu niin lopputulos on tämä toki kuhmolaisuudella on osuutensa asiaan.

Äänestä

Heiii!! Oliks tää just se Kuhmon kuuluisa kylähullu???

Äänestä
  • Ei ollut se vaan tämä on ihan uusi ja vei kerta hutaisulla tittelin siltä entiseltä.

    Äänestä

Säälikää nyt vähän sitä vanhusta viekää sille vaikka piirakkaa ja kukkia poliisivankilaan niin ilahtuu varmasti.

Äänestä

Heiii!! Oliks tää just se Kuhmon kuuluisa kylähullu???
Ohi on mennyt kuka on kuuluisa kylähullu ???

Äänestä
  • Ei oo tää.Isäs on .

    Äänestä

  • Hei kuule.. Mene weccaan ja katso peiliin.. Vastaasi katsoo kylähullu...

    Äänestä

  • Tornimaa kirjoitti:

    Hei kuule.. Mene weccaan ja katso peiliin.. Vastaasi katsoo kylähullu...

    Isukkiis tulet,valitettavasti.

    Äänestä

  • naapurin rva kirjoitti:

    Isukkiis tulet,valitettavasti.

    Kyl maar muaki ottas sit niin pannuun jäähä kolmoseksi :)))

    Äänestä

Pannaans saiti kynttilä palamaan papparaisen epäonneks.... ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuhmon-Yössä kirjoitti:

Aika viriili tuo turbovaari, joka riehui puukon kanssa eilen tuolla Kuhmon Saarikoskentiellä. Vaikka poliisi sumutti porstuassa pippurisumutteella ukkia pannuun niin siitäkös tämä vaan virkistyi ja piti ampua etälamauttimella pataan ennenkö pappa otti ja kupsahti. Olikohan tuo ottanut viagraa jo kossua yliannostuksen vai mitä häh?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012100616167883_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu