C21 ilmapistoolin, tehokas on tarkkuutta tauluun oon ampunut 25m ja osunutkin vielä. Kaikenkaikkiaan hieno pyssy. Varmaan jänispaistinkin sais, sen verta tehokas on.
ostin crosmanin
10
306
Vastaukset
- high quality
Meillä on jo vuosia syöty crosmannin ilmapistoolilla ammuttuja jäniksiä. Useamman peurankin olen kaatanut ja ihan laakista. Kerran pääsin hirveä koettamaan, kaatui vasta kolmannella. Tänä syksynä vielä aikomus lähteä itäsuomeen karhujahtiin crosmannin kanssa.
- Itse juuri
palasin juuri safarilta Afrikasta.
On muuten komeat Crosmannin ilmapistoolilla ammutun elefantin syöksyhampaat seinällä! Tosin piti laittaa raskaampi metsästysluoti, kun jumbon nahka on kovin paksu.
- V0 140m/s
Kokeneena ilmapistoolimetsästäjänä suosin etenkin afrikan matkoillani pyöreäkärkistä diabololuotia. Teräväkärkinen .177 kaliberinen vain lävistää norsun, sarvikuonon ym. eikä laajene lainkaan. Ennen jahtiin lähtöä kannattaa laittaa muovikassiin märkiä Hämeen Sanomia tiukkaan nippuun ja ampua ilmapistoolilla siihen, näkee miten luoti käyttäytyy.
- Minä taas
lataan luodin se kuppiosa edellä. Tällöin se laajenee juuri sopivasti ja haavakanavasta tulee riittävän iso. Näin teräväkärkinenkin käy mainiosti, kunhan siinä on tarpeeksi massaa.
Entäs noista lehdistä, niin käykö Keskisuomalainen tai Hesari? Minulle ei tule Hämeen Sanomia. Täytyisikö tilata?
- savon imukki
Ens viikolla lähen tiältä savosta tuas botsvanaan leijanan metästykseen. Asseeks lähtee tietennii krosmannin ilmapistooli. Luotia lähteen matkaan monenlaisia. Läpäsykokkeet oon tehny muovailuvahaan. Ostin sitä kuopion torilta kuussattoo killoo ja muovasin siitä leijonan. Siitä näkköö nyt haavakanavat ja on helppo korjata uutta koetta varten.
Tässä parhaat leijonaluodit krosmanniin, näillä oon kaatanu yli 40 leijonaa.
http://www.teraasekeskus.com/tuotteet.asp?osasto=gamo&pageOffset=30&ID=4274- Oikein platinaluotej
kyllä kelpaa.
Itse olen ajatellut hommata hopealuoteja ihmissusijahtiin.
- uuiiimm
Crosmanin valtava lähtönopeus 67m/s on vertaansa vailla.
- LongRifleJohn
Täällä Amerikassa jossa itse asun.On sheriffit vaihtanu s&w 357 magnum revolverit juuri tuohon crosman c02 4,5 ilmapistooliin.Syynä tähän oli luotettava laukaisu sekä läpäisyteho.Samoin ovat tehneet airmarchalit eli matkustajakone sheriffit.Heillä oli ennen 38special revolverit mutta vaihtoivat crosman c02 4,5 ilmapistooliin koska juurikin näillä 4,5 mm platinum patruunolla ammuttaessa ei lentokoneenrunko vaurioidu niin pahasti.
- tois pualt jokke
Pistoolilupien saannin vaikeuduttua ovat Crosman revolverit alkaneet käydä erittäin hyvin kaupaksi, ovathan ne lupavapaita ja tehoissa lyövät ruutiaseen helposti. Hinnat varmasti nousevat kysynnän lisääntyessä.
Neljän minuutin kohdalla todellinen asiantuntija näyttää mikä on huippuase.
http://www.youtube.com/watch?v=XPvZc3OWkm8- crosmäni
Syön tässä taas crosmänjänistä, hyvvee on! Kohta kaato ryypyn paekka on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?612396Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä411163Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1755085Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa283699Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963544Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss473094Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082819Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132318Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie392138Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191955