Mikä olisi hyvä kevari?

Elikkä tarvitsisin hyvän 4t kevarin kaupunki- ja harvoin myös matka-ajoon, en pidä enduroista, eli haluaisin kyykyn.. Honda CBR on mielestäni liian yleinen, vaikka se onkin varmasti erittäin hyvä. Olen miettinyt mm. Sachs XTC:tä, kokemuksia siitä/muita suosituksia?
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yamaha YZF-R jos et enskoista pidä :)))))

Äänestä

Kyl itekki suosittelisin Yamahan yzf r 125. Ei kuluta mitään ja on pirteä nelariksi :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tättärää kirjoitti:

Elikkä tarvitsisin hyvän 4t kevarin kaupunki- ja harvoin myös matka-ajoon, en pidä enduroista, eli haluaisin kyykyn.. Honda CBR on mielestäni liian yleinen, vaikka se onkin varmasti erittäin hyvä. Olen miettinyt mm. Sachs XTC:tä, kokemuksia siitä/muita suosituksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu