no niin puolanka näyttää mallia lipposen kokeilulle joka oli alusta asti per........tä.
muilla ei ollut kanttia. en itse ole puolangalta mutta toivotan teille hyviä vuosia eteenpäin ja paskakan puhujille jauhoja suuhun. hyvä . hyvä !!
hyvä puolanka
nikke nakkerton
3
199
Vastaukset
- PÄIVÄN PARAS VITSI
NO NIIMPÄ VISSIIN HEH HEH
- Syöksy alkanut!
Väkiluku on pudonnut nopeasti alle 3 tuhannen, veroprosentti nousi juuri 21een. Saa lähes eniten valtionosuuksia maassamme. Köyhäinavun varassa siis vahvasti. P-lävestä koko kunta! Tulevaisuutta EI ole. Ei noilla luvuilla!
- pessimisti1
Yhtä preseaukisia kaikki kainuun kunnat ,osa huomattavasti persaukisempia kuin Puolanka. Maalaisjärjellä ajateltuna siitä ei saa rikasta,vaikka koko kainuu lyödään yhteen.Pitäisi liittyä Kauniaisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4612775Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152615Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2671575Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841174Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4401121Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631088- 156960
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41928- 56879
- 79875