Hei! Äitini oli mennyt ostamaan 9kk lapsellemme toppahaalarin talveksi, Reiman Mandala-mallia. Haalarissa luki, että on vettähylkivä. Pohdin tässä että kuinkahan hyvin tuo pitää vettä? Lapsi ei vielä kävele (saattaa toki oppia talven aikana). Että mahtaako tuolla pystyä lainkaan lumessa peuhaamaan?
Vastaukset 4
- reimaan tyytyväinen
Varmasti pystyy ja kurahousut jalkaan jos on ihan vesikeli.
- nojaa.....
Varmasti riittää tuon ikäiselle. Ei teidän lapsenne vielä tulevana talvena lumessa "peuhaa", ei ehkä viihdy lumessa vielä ollenkaan...
- Haalarixx
Vettähylkivä ei ole vettä pitävä, mutta eipä taida tuon ikäinen sellaista tarvitakaan ellei istu kovin märässä hangessa.
- mimerkkini
Oma lapseni kyllä "peuhasi" lumenpäällä 10kk ikäisenä (istui, konttasi, värkkäsi hiekkaleluilla, lapiolla huiskasi ym.). :) Mutta voi kyllä olla ettei kaikki lapset viihdykään :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va782011Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661239Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu251052- 1411028
- 91729
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa118722- 45697
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 59655
- 59608