Xbox1 -> Xbox 360. Mitä eroa on laitteiden eri versioissa. Onko esim. kaikissa laajakuvanäyttö.
Xbox1... Xbox 360
1
115
Vastaukset
- PeluriM1977
Xbox1, tämä vanhan sukupolven Xbox on tosi iso loota ja painava. Se toistaa DVD:tä ja normaaleja vanhalle Xboxille tarkoitettuja pelejä. Maksimigrafiikat sillä saadaan SCART-RGB-kaapelin kautta. Kuva voidaan säätää 16:9 widebox eli laajakuva -formaattiin.
Xbox 360 on sitten täysin eri maata. Onhan tämä jo uuden sukupolven konsoli. Pystyyy tuottamaan full hd-kuvaa jos se liitetään vaan full hd taulu-tv:seen. Ja tietty laajakuvaa. Tehot ovat tietenkin totaali erilaiset kun tuolla vanhalla boksilla. Grafiikka on tarkkaa ja kaunista. Uusin Xbox 360 S 250G -malli on musta ja sopivan kompakti paketti. Painaahan sekin, mutta on kevyempi kuin tuo vanhan boksi. Suunnilleen digiboksin kokoinen. Hieman isompi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2034435Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t663169Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881747Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131337Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231137Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101111- 501098
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481079- 50989