Minun hyvin rakkaalla höpönassulla todettiin olevan syöpäkasvaimia nisissä mut suositteli että leikattaisiin vasta helteitten mentyä ohi. Yks nastura on vähän isompi kuin herne ja pari maissin kokoista. Ne pitää leikatamois ja samoin kohtu. Jenkki koirani on jo 10,5 vuotias niin aattelin kysyä miten on leikkaus sujunu muilla. Olisin hyvin kiitollinen jos joku viitsisi kertoa kokemuksista. Kiitos jo edeltäpäin. On se niin hirveetä ajatella et joku päivä ei ole hännän (töpön) heiluttaja ovella vastassa :(
Syöpäkasvaimia nisissä
3
351
Vastaukset
- eina
Minun koirani leikattiin puolivuotta sitten, siis nisäkasvaimia 4 kpl:tta ja kohtu. Oli juuri täyttänyt 9v. Toipui mielestäni todella nopeasti=kahdessa päivässä meno entisellään.
Oli hyvässä kunnossa leikkaukseen mennessään, että se kyllä vaikuttaa siihen miten nopeasti toipuu. Itse keskustelin silloin myös eri ihmisten kanssa ja olivat leikkauttaneet vanhempiakin isokokoisia koiria ja hyvin olivat toipuneet!
Meillä kaikki toistaiseksi ok, eli ei ole ilmennyt uusia kasvaimia.
Koirasi on kylläkin menossa isoon ja rankkaan leikkaukseen ja leikkauksen jälkeen varmasti hyvin hellyyden kipeä
eli varaa sille paljon aikaa ja rapsutuksia muutamaksi päiväksi! Tsemppiä teille, hyvin se menee!- tdts
Meidan tytolta leikattiin kohtu pois syovan takia ja hvyin palautui. Kahteen kertaan vielpaa puolen vuoden valein leikattiin ja hyvin toipui.
- huolestunut
tdts kirjoitti:
Meidan tytolta leikattiin kohtu pois syovan takia ja hvyin palautui. Kahteen kertaan vielpaa puolen vuoden valein leikattiin ja hyvin toipui.
Millaisia oireita teiän koirilla oli?Meinaan vaan kun meiän vajaa 5vuotiaalla olla Nisässä sellanen luumun muotoinen patti.Huomenna olemme menossa lekuriin niin se otetaan pois.Ongelmana tässä on vaan se kun koiruus on kantavana.Eläinlääkäri joutuu tekemään pienen nukutuksen ja pelottaa mitenkä pentujen käy.Tosin voihan tuo olla jotain muutakin mutta silti...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658