Eli jonkin aikaa pelasin GH:ta kyseisen pelin omilla rummuilla. Vähän ajan päästä huomasin toisen symbaalesita olevan viallinen. Seuraavana päivänä ei kumpikaan lautasista toiminut. Olen kokeillut vaihtaa niiden paikkoja ja katsoa niiden sisälle, mutta ongelma ei piile kummassakaan. Luulen että johto, rumpujen sisällä on irronnut.
Nyt kun yritin niitä avata pohjasta, huomasin, että en omistakaan oikeaa ruuvimeisseliä. Hieman tutkittuani asiaa, sain selville tarvotsemani ruuvimeisselin olevan nimeltään Torx T-10. Tämmöisiä en löydä mistään kaupasta. Clas Ohlsonista löysin samanlaisia ''tähtipäisiä'' meisseleitä, jotka olivat kaikki eri kokoisia(2'' 2,5'' 3'' jne..). Mikäköhän näistä mahtaa olla oikean kokoinen?
Tai mistä noita Torx T-Kymppejä saa?
Kiitos etukäteen vastanneille!
Guitar Hero Rummut Ongelma!
UnKnowN97
1
218
Vastaukset
- Gukka
Biltema
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä851742Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721615Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1711321- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66883Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838