Teemu Puumala/ selvännäkijän apua

"mitä tapahtui"?

Teemun katoamisesta on kulunut jo yli 5 vuotta.
Teemu on edelleen kadoksissa ja hänen kohtalonsa ei ole tiedossa.
NYT TARVITTAISIIN SELVÄNNÄKIJÄN APUA.

Eräs kanavoija kertoi, että Teemun kohtalo selviää tämän vuoden 2012 puolella.

15

2034

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ttppii

      Ei selvännäkijöitä ole olemassa, idiootti.

    • paipaivaan

      Joo!! Sotketaan jokaiseen katoamiseen kaikki mahdolliset hörhöt ja sekopäät. Selvännäkijät ja kanavoijat sun muut tietäjät ovat kaikki joko laskelmoivia toisten ihmisten hädällä rahastavia huijari paskiaisia tai vaihtoehtoisesti oman mielenterveytensä osalta hieman vajavaisiä yksilöitä.
      Kirjoittele sinä vaikka tuonne murha infon huuhaa palstalle. Sieltä löydät kaltaisiasi kavereita spekuloimaan asioilla jotka eivät sinulle kuulu mitenkään ja joista et tiedä mitään.

      • muistanko oikein

        Riippuu ihan henkilöstä. Osa on ja osa ei ole.

        Muistelen että Teemun kavereita tai tuttuja epäiltiin asiasta? Mutta todisteita ei enää löytynyt? Liittyikö jokin mökki asiaan? Tuskin koskaan lähti kävelemään kohti kotia? Jos lähti, ottiko joku kaveri/kaverit kyytiin?


    • kekkuli3

      Uskon Teemun jäännösten löytyvän Tohlopista tai Pikku-Tohlopista painojen kanssa. Nämä järvet ovat katoamispaikkaa lähinnä ja nämä Teemun 'kaverit' (huumeporukka) joita kuulusteltiin tapauksen tiimoilta eivät ilmeisesti mitään ruudinkeksijöitä olleet --> lisäksi väittivät poliisille, että Teemun veri, mitä löytyi yhden kuulustelussa olleen kaverin takakontista, olisi tullut siitä kun Teemu olisi kuunnellut auton äänentoistoa. En usko Teemulla olleen erityistä kiinnostusta äänentoistolaitteita kohtaan saatuaan lasista vertavuotavan haavan päähänsä.

      • todisteet hävitetty?

        Joku kirjoitti, että Teemu olisi ollut huumeveloissa, siitähän sitten voi päätellä, että mitä hänelle on tehty eli huumeveloistahan tuomitaan tappoon, kaverit syyllisiä, jotka olivat hänen kanssaan huumeissa.

        Teemun verta löytyi yhden kaverin auton peräkontista eli Teemu vietiin autolla jonnekkin. Helpoin tapa hävittää ruumis on upottaa se vesistöön.


      • Henkirikos selvästi
        todisteet hävitetty? kirjoitti:

        Joku kirjoitti, että Teemu olisi ollut huumeveloissa, siitähän sitten voi päätellä, että mitä hänelle on tehty eli huumeveloistahan tuomitaan tappoon, kaverit syyllisiä, jotka olivat hänen kanssaan huumeissa.

        Teemun verta löytyi yhden kaverin auton peräkontista eli Teemu vietiin autolla jonnekkin. Helpoin tapa hävittää ruumis on upottaa se vesistöön.

        "17-vuotias Teemu oli juhlimassa 19-vuotiaan kaverinsa luona Tampereen Lamminpäässä 30. maaliskuuta 2007. Illan aikana hän joutui kaverin kanssa tappeluun ja sai iskuja päähänsä. Asunnossa oli myös kaksi muuta nuorta miestä. Kaveriporukalla oli tilillään joitakin pieniä rikoksia.

        Poliisi kuulusteli vasta kesäkuussa 2007 asunnossa olleita henkilöitä. Asunnonhaltija oli vangittuna epäiltynä Puumalan taposta ja kaksi muuta olivat jonkun aikaa pidätettyinä. Heidät kaikki kuitenkin vapautettiin. Asunnonhaltija tuomittiin vuonna 2010 useista rikoksista, muun muassa tapon yrityksestä."
        http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013091317483659_uu.shtml

        Syyllistynyt tuon jälkeen jo toiseenkin tapon yritykseen. Miten poliisit voi olla noin kyvyttömiä. Tuntuu, että suojelevat jotakin porukassa ollutta, eivätkä edes halua selvittää tätä. Kun kerran autossakin ollut verijälkiä, niin eikö sen pitäisi jo riittää tuomioon. On tietääkseni muissa tapauksissa riittänyt vaikka ruumista ei ole löytynyt.

        Jokainen siitä porukasta vaan vankilaan, niin eiköhän vähiten tapaukseen syyllinen ala kertoa miten meni tai sitten ansaitseekin olla vankilassa.


    • narkkarien toimintaa

      Onko Teemun tappaja täällä uhkaamassa Teemun tyttöystävääkö? Viesti ketjusta: Tapaus Teemu Puumala:

      Teemu
      joo o.. mut se on aivan varma että jos jotain saan kuulla/tietää että tässä on tapahtunut henkirikos niin sen jälkeen pian tapahtuu pari lisää.

    • Teemun puolella

      Ketju ylös! Ei jätetä Teemun murhaajia rauhaan!

      • nimimerekkejä löytyy

        Niitä narkkarijengejä on jäänyt muutamia kiinni, jotkut niistä istuu elinkautista, kyllä se oikea jengi jossain vaiheessa tulee ilmi. Pitäisikö tuota Ylöjärven suuntaa tarkastella???


    • i know

      mustalaiset asialla kuulemma yks ja kaks veljestä, suohon upotettu? kaikki tampereella tietää totuuden nyt vaan suut auki!!

    • Teemun puolella

      Kerroppa I know minullekin mikä on tämä 'kaikkien tietämä' totuus? Itse en ole koskaan moista versiota kuullut, mutta kansallispukuiset tuntien en ollenkaan epäile jutun todenperäisyyttä

    • kekkuli3

      Teemu Puumala on julistettu kuolleeksi. Lepää rauhassa Teemu.

    • hämähäkinverkko

      Miksi Teemun nimi poistettiin kadonneiden listalta jo 2011 tammikuun aikoihin, josta muutenkin alkoi melkoiset säpinät Tampereen suunnalla - samoihin aikoihin kuin Raisa Räisänen, jonka TAPAUSTA sanotaan tutkittavan tappona. Ei siis katoamista.

      Onko todellisuudessa Raisan ja Teemun ruumiit löydetty, mutta kokonaiskuvio on niin konkeloinen huumejuttuineen, että tietoa pihdataan tutkinnallisista syistä, kunnes koko kuvio on tutkittu ja kassassa, ja valmis kerrottavaksi julkisuuteen.

      Vai jätetäänkö kokonaan kertomatta, jos poliisi on sotkeutuneena jotenkin huumekuvioon. Tuli vain mieleen tuo Lepomäen Jennan tapaus kesältä 2011 sekä samoihin aikoihin Karoliina Kestin katoaminen.

    • kekkuli3

      Onko Teemusta saatu uusia vihjeitä? Mitään?

      • Anonyymi

        Ei ole mitään vihjeitä. Eikä poliisi taida etsiäkään vihjeitä.
        Liian hitaasti kadonneiden kohdalla havahdutaan rikoksen mahdollisuuteen.

        Nämä sällit on vähän osanneet jopa jekuttaakin poliisia, muminasoitot ja tekstarit Teemun puhelimella, sekä puhelimen liikuttelu ennen sammuttamista.
        Pienoinen moka on ollut hätäkeskukseen soitto ja viittaisi siihen että ei ole ollut tarkoitusta Teemua tappaa, vaan väkivallan seurauksena Teemu ollut eloton, siksi sakki soittanut hätäkeskukseen. Ei tuollaiset soittele sinne jonkin riehumisen vuoksi ei, poliisithan siihen paikalle tulevat ja huumeet lähtevät.
        Päätekijä tajunnut Teemun olevan kuollut ja hoksaa ottaa häkeen soittajan puhelimen ja sopertaa riehumisesta.
        Sitten alkaa peittely.
        Kenenkä isokenkäisen sukulaisia nämä ovat kukin, kun tutkinta ollut aika ponnetonta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      113
      5223
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      67
      5034
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      90
      4094
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3600
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3178
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2781
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2287
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      52
      1904
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      38
      1750
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1618
    Aihe