Taas

Kyllä pitää Penttien ostaa windowseja rutkasti että nämä rahat saadaan taisin.

http://www.itviikko.fi/uutiset/2012/10/12/microsoft-kayttaa-miljardeja-windows-8-rummutukseen/201239761/7
757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuo rummutus ei tule kannattamaan, ihmiset oppivat virheistä ja eivät valitse enään Windowsia.

Äänestä


  • Halpaa kuin saippua kirjoitti:

    Mikkis-törsäykseen verrattuna edullista kun saa jotain vastinettakin.

    Ja mikäs se "vastine on" ?

    Älä nyt vaan sano, että ubutubutin ! Kyllä se kait on sen 2 euron arvoinen ajankulu, mutta keskeneräisiä ne ubutubuttimet on olleet toistaiseksi järjestään ja ei niistä koskaan ole tullut lopullista jakelua, vaan beta LTS,llä sitä joutuu linux hihhulit ajelemaan !!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

"Vastinetta"....heh heh heh. Tubuttimellako vastinetta? Kaikkea kanssa. Pelkkää toimimattomuutta!

Tubutin - kaikkien toimimattomuuksien äiti!

Äänestä
  • "Kaikkea kanssa. "

    Microsofftilta saa windowsin. ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palaa rahaa kirjoitti:

Kyllä pitää Penttien ostaa windowseja rutkasti että nämä rahat saadaan taisin.

http://www.itviikko.fi/uutiset/2012/10/12/microsoft-kayttaa-miljardeja-windows-8-rummutukseen/201239761/7

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu