Kuopion koirapuisto

ei enää puistoon..

On kyllä ihmeellistä sakkia, pakko sanoa. Jää puistoilut käymättä.. 10 kk ikäinen uros sakemanni syöksyi suoraan 5v nartun päälle ja agressiivisena, ei pelokkaana. sama koira käynyt myös muiden narttujen päälle, varsinkin vanhempien. 2v bokseri uros hyökkii muiden urosten päälle. 4v saksanpaimen-labradori uros jätetään portin ulkopuolelle koska saattaa hyökätä arkojen koirien kimppuun. Kysynkin siis teiltä, onko kuopiossa toista koirapuistoa kun tuo petosen?

10

2570

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hei

      Kuopiossa on koirapuistoja esim.Niiralassa(Alavan kirkon takana rinteessä),sekä Puijonlaaksossa(lähellä Sompatietä).

    • miiu2

      ja neulamäessä ! :)

    • Ekkegrekkke

      Petosen puistosta olen kuullut minäkin aika hurjaa juttua. Koiran rodusta tämä ei kuitenkaan johdu, vaan niistä omistajista. Saarijärvi A:n koirapuistossa leikkivät staffit, dobermannit, saksanpaimenkoirat ja rottweilerit ihan sovussa keskenään ja samaan aikaan sinne mahduu myös pienempiä koiria ja pentuja, eikä ketään satuteta.

    • kääpiösnautserigirl

      Jynkkäänkin piti tulla puisto, jossa olisi pienten koirien ja isojen koirien puoli erikseen, mutta eipä tullut (ainakaan vielä), pitäjä nimittäin muutti pois, kaikki luvat oli jo kysytty, mutta ei ole vielä löytynyt innokasta ihmistä, joka olisi innokas puheenjohtaja...

    • qqwwerty

      Mullakin sattui petosen koirapuistossa aikanaan pari ikävää tapausta, joissa agressiiviset koirat yhdistettyinä tietämättömiin/välinpitämättömiin ihmisiin aiheuttivat sen, että oma koiran kanssa ei enää puistoilu onnistu. sai pari kertaa sen verran pahasti vieraat koirat kimppuun ilman syytä, että on alkanut käyttäytyä itsekkin agressiivisesti, ajatellen että hyökkäys on paras puolustus.

    • Rypysuolla koirapuisto Sale kaupan takana. Siellä ainakin minä olen joskus iltaisin kiltin 5v (uros) noutajan kanssa. Saisi kyllä enemmänkin koiria olla kun aika hiljaiselta vaikuttaa.

    • Anonyymi

      Niin on minustakin ihmeellistä sakkia käy petosen koira puistossa koska siellä kaivetaan kuoppia eikä täytetä niitä minun koira on juossut monta kertaa monttuun että on taka tassuun sattunut

      • Anonyymi

        Minäkin käyn minun koiran kanssa petose koirapuistossa mutta en enää hirveästi koska isommat koirat hyppivät aitoja vasten että meinaavat kaatua


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onko koirapuistoa, ja jos ei ole niin onko joku valtuutettu kuka voisi ajaa asijaa kaupunkinvaltuustossa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      695
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe