Onko mennyt konkkaan? Rotestilistalla näkyy.
Biolaattorifirma
Jämsäpartner
5547
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pistäs linkki. Ei protestilistalla olo vielä konkurssia merkitse. Vaan Lock-Wood Teknologiaa on yritetty konkurssiin jo toista vuotta eikä vaan tahdo valmista tulevan.
Se on kyllä erikoista touhua. Selvitystila kesti yli kaksi vuotta. Konkurssipesä on vielä auki. Kunta maksoi selvitystilan kustannukset ja konkurssin kulut.
http://www.biodegfinland.fi/
Sivut ei ainakaan ole enää toiminnassa?
Minun ymmärtääkseni Pekka Pohjola on keskittynyt öljyntorjuntakemikaaleihin ja myynyt kompostikiihdytinliiketoimintansa jollekin isommalle yritykselle.
Nyt on vellit sekaisin. Biodeg ei ole ollut Pekka Pohjolan yritys, vaan PP-Laboratorio, tutkimuslabra, mikä toimii tiettävästi edelleenkin.