neuvoton

Mikähän olis paras 3G reititin
14144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat
  • Eipä se muutaman kympin päälle, kunhan vain toimii Mietin asiaa siltä pohjalta kun tytön tytölle ajattelin synttäri lahjaksi esim. jotain tällaista. .. Täyttää 7 vuotta .Niin vois mökillä olla samaan aikaan netissä.

    http://www.gigantti.fi/product/tietokoneet/taulutietokone/MOTXOOM282W/motorola-8-2-taulutietokone-xoom-2-wi-fi

    Tämäkin on hakuammuntaa jos joku osaa viisata parempaa niin kiitollinen olen. Äitinsä sanoo ettei saa noin pienelle kallista konetta ostaa kun harmittaa jos pudottaa tai.. eipä se kympeissä tämäkään.. Ainakaan halvempaa en löytänytkään.

    Äänestä

  • Varmaan paremmin kuin sinä :D, sun vastauksista päätellen olet ulkona kuin lumiukko it-asioista ja lopeta jo urpo noitten samppojen mainostaminen.

    Äänestä

Tuo on varmaan parempi. Mutta pitäisikö siihen sitten olla toinen sim kortti ja yhteys?.3G valmius on varmaan hyvä olla.

Käydessään tyttö pelaa koneellani pieniä nettipelejä Koristelee kakkuja mallinukkeja jne. Ajattlin, että sormella vetämällä se olisi vieläkin helpompaa. Lasten elokuvia autossa matkolla katsella. Ja kasvaahan hän koko ajan.

Äänestä

Pitää olla, jos sinulla ei ole esim mokkulaa, josta saisit sim-kortin.

Äänestä

Silläpä.mökillä on mokkula n. 5megan yhteys jonka ajattelin tökätä reitittimeen ja jakaa siitä Jos otan mokkulastani kortin, katkeaa yhteys itseltäni.
Mutta kuten sanottu valmius on hyvä olla ja siinä mielessä ostan tuon Samsungin.
Jos sattuu ettei reititin pelaa, niin tyttö saa hepulin:) ajatellen myöhempää käyttöä.

Äänestä
  • Alä usko vapusta, ei se mitään mistään oikeasti tiedä, nytkin neuvoo sulle sun tarpeitas kartoittamatta ihan puuta heinää :DDD

    Äänestä

Kylläpä tuo Vapunen osaa neuvoa sua paremmin.

Äänestä

Tossa Motorolassa on USB-reikä, anna skidin tökätä mokkula siihen silloin kun tartee nettiä.

Äänestä
  • varmaan katkasee sen mokkulan heti ekana päivänä, murtuvat hyvinkin helposti siitä usb-liitännästä.

    Äänestä

Niin tuota... Tuossa Motorolassa kun on USB niin siihen kai pystysi laittamaan tikun jossa olisi elokuvia valmiina??

Äänestä

Pystyy laittamaan, jos tikku on alustettu Fat32 muotoon ja elokuvat ovat siinä muodossa jota tabletti tukee.

En tiedä tarkkaan, että onko tuossa normaali usb portti vai pienennetty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aapo kirjoitti:

Mikähän olis paras 3G reititin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu