Keski-Suomen pahimmat junttipaikat

JKL rules

Multia (voiko juntimpaa enää olla)
Petäjävesi (sisäsiittoisten kylä)
Keuruu (junttien keskittymä)

27

1192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JYVÄSKYLÄ !

      JYSKAN PAMAUS = ???

    • Junttilalainen

      Noi kolme kuntaahan vois yhdistää ja nimeksi: Junttila

      • maskottinimi

        Nimeksi Volula


    • Etu&Taka-Ikola

      Kyllä Toivakka on sisäsiittoisempi kuin Pettuvesi.

    • Sinne en muuttas

      Jämsässähän niitä ummikkoja vasta piisaa...

    • jee ja asiaa

      olen samaa mieltä

    • Jämsän-Äijä666

      Jämsä on perseestä t.Jämsäläinen

    • kanttaribubpvesi

      Kiva kevennys : volula

    • Muumi Laaksonen

      Paikallislehti kertoo, et kaikki kiva loppuu aikanaan, niinku Kanttarikin:(

    • kdgbt

      Ainakin Petäjävesi on vihoviimeinen paikka, joissa asuisin keski-suomessa. Kaikki asiat tiedetään joka asukkaasta ja jollei tiedetä, niin luullaan tietävän... Hyvä,ettei asiasi ja juorut leviä seuraavana päivänä Venäjän presidentille ja USA:n tiedustelupalvelulle...

    • karussa

      ihan kuin säynätsalosta ja lehtisaaren pirusaartista

    • ulukomaa

      no Pylykönmäk o aeka junttila...

    • ...jjoo

      Saarijärvi.

      • Anonyymi

        Ei.


    • kärpäne

      Pylykönmäeltä sentäs saa pontikkoo.

      Koko keskisuomi juntti porukkaa täynnä, jos on esim joku tilaisuus mihin kylän väkeä kokoontuu tai jokin muu sellainen niin ihmiset eivät saa suutaan auki, olla möllöttävät vaan ja kulmien alta mulkoilevat ja varsinkin jos joku sivullinen/vieras heille yrittää jutella, ihmettelen suuresti tätä, itsekään ole mistään pariisista kotoisin vaan syvältä savosta mutta aivan pienestä saakka asuntut eteläsuomessa sekä saksassa että ruotsissa.

    • ereeree

      Sanoisin Kinnula. Siinä vasta paikka keskellä-ei-mitään ja sen kyllä huomaa. Ulkopuolisena ei ihmisten kanssa kannata jutella tai alkaa tutustumaan, koska saman tien on turpaan tulossa, jos ei ole "kylän poekia". Ja paikalliset öykkärit ovat sitten olevinaan niin kovemman luokan rikollisneroja, kun pidetään pientä ja tuhnuista pikkukylää palliotteessa ja tuhotaan paikkoja. Onneksi sieltä järjissään oleva ihminen lähtee hyvin äkkiä pois.

      • Katuhavaintoja

        Sittenpä kannattaakin tehdä ensikertalaisena elämysmatka Kinnulaan, katsomaan millaista meininkiä on paikallisessa räkälässä tai ABC:lla viikonloppuna.


    • näin on!

      Voluja on joka pikku kylässä mopoineen.

      • Volulandia

        Elekee elekee, näin pittää ollaki, se on rikkaus ja rakkaus


      • VTSrules
        Volulandia kirjoitti:

        Elekee elekee, näin pittää ollaki, se on rikkaus ja rakkaus

        Pihtipudas ehdottomasti. Kateellisia ovat meille Viitasaarelaisille, onnettomat.


    • amiksiaviiksiä

      Kyllä se on Saarijärvi. Kesämökki oli joskus sieltä vuokrattu, mutta oli eka ja vika kerta, kun hävetti loppujenlopuksi liikaa edes mökkeillä siellä. Ihmisten pukeutuminenkin kuin jostain 80-luvulta! Kesäisin ajoivat samat autot eestaas yhtä katua ylös ja alas. Eikä ollut kyseessä edes mitkään 18vee amikset, vaan näkyi vanhempia ukkoja ratissa istuvan.

      Joku seurahuone, herranjumala mitä juntteja siellä tanssilattialla oli! Sieltäkin piti lähtee pois kun hävetti liikaa. Järkyttävä paikka.

      En ole missään nähnyt tällaista ringin ajelua kuin Saarijärvellä. Pikkuteinitytöt kyydissä kun vanhat ja rumat ukot ajaa rinkiä paska autoilla.

      Täysin aikaansa jäänyt junttila. Älkää ikinä menkö käymään.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä


      • Anonyymi

        Ei...


    • Tampereelta, nääs

      Joutsa, ei herranjestas mikä tuppukylä. Muutama vuosi riitti, ei koskaan enää.

    • Tuppukylänkävijä

      Konnevesi. Herranjumala sentään... Poliisiauto ajaa sen onnettoman "keskustan" läpi, niin porukka soittelee toisilleen ja ilmoittaa facebookiin, että "poliisit on täälä, onko kylil tapahtunu jotai?!?!" :D:D Eräässä nimeltämainitsemattomassa paikallisessa pubissa oli männävuosina alaikäisiä töissä, tiskillä myymässä viinaa. Kylällä tuijotetaan ulkopaikkakuntalaista kirjaimellisesti kuin vierasta sikaa. Ja sitten kyläläiset, varsinkin nuoret, luulee että konnevesi on kova paikka. Haha :D Aika noloa.

      Toinen on kannonkoski. Piispala on ainoa joka pitää kylää pystyssä, ja sitäkin johdetaan kyseenalaisin keinoin. Tiettyjä työntekijöitä käytetään hyväksi, poltetaan lomat ketjuttamalla työsopimuksia. Ilmaista työvoimaa (sivarit, vapaaehtoistyöntekijät, työharjoittelijat) käytetään hyväksi sen minkä vaan pystytään ja vähän yli. Sisäsiittoinen paskareikä, junttila.

    • jointtila

      Täällä Keuruulla on mukava mökkeillä ja jontteilla ihan läpi vuoden; ).Keskustelu Keuruulaisella ns sippipenkillä avartaa myös maailmaa,kun saa keskustella sellaisten pikkumukavien kanssa.

    • haloota!

      Multia, missä sen keskusta on?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5851
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      58
      3246
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      184
      2701
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      12
      2524
    5. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2219
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      29
      2161
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1896
    8. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      16
      1596
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      148
      1379
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      270
      1247
    Aihe