Kun ostatte "uuden" asunnon kerros tai rivitalosta olkaa tarkkana sillä taloyhtiöllä ei välttämättä ole ainuttakaan vierasparkkipaikka ja pahimmassa tapauksessa lähimailtakaan ei sellaista löydy. Useilla ihmisillä on ystäviä jotka liikkuvat autolla varsinkin lapsiperheet ja koska parkkipaikkoja ei ole eivät myöskään nämä autoilevat käy enää kylässä. Suomessa ihmetellään ihmisten yksinäisyyttä ja samalla kaikin keinoin pidetään huoli siitä että ihmiset pysyvät yksinäisinä.
Suomesta on tullut kipeä maa.
Suomesta on tullut kipeä maa.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Höpön höpön. Yleensä kävelyetäisyydellä on parkkipaikkoja, ja useimmat lapsiperheet koostuvat terveistä ihmisistä, jotka pystyvät helposti kävelemään parisataa metriä.
Jos lähistöltä ei pysäköintipaikkoja löydy, se on yleensä sen merkki, että vierailupaikalle on hyvät julkiset liikenneyhteydet. Mutta eihän se nyt käy, että metrolla ja siitä sadan metrin kävely, ehei, omalla autolla pitää päästä rappukäytävään asti!