Mistä löytää seuraa 40-53 vuotiaista naisista?

seuraa kaipaava

Miten lähestyä? Olen itse parikymppinen mies, en vain ole kehdannut mennä juttelemaan. Käskisivät varmaan heti poistumaan kun menisin tekemään tuttavuutta.

11

829

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanhempaa naista

      Sama ongelma mulla. Olen 23-vuotias mies. Haluaisin vanhemmasta naisesta ihan vakioseksikumppanin itselleni jonka kanssa tyydyttää tarpeet molemmin puolin.

    • nami neiti 48

      suomi24.fi > treffit ja sieltä haku: sopiva maakunta ja etsintään nainen 40-53v. Ja ei muuta kuin kirjoittelemaan naisille.
      Itselläni on ilmoitus tuolla treffeissä (n48) ja saan yhteydenottoja jopa alle 20v. pojilta :O Vastaan kaikille, mutta toistaiseksi nuorimmat tapaamani miehet ovat olleet 29v., kun en sentään ole alakoulun ope ;)

      • Vanhempaa naista

        Tuolla suomi 24 treffeissä suunnilleen myös kaikki vanhemmat naiset etsii vakavaa suhdetta eikä mitään seksisuhdetta. Kaikki etsii myös vähintään jotain 30-vuotiasta miestä. Mulla tuohon 30 ikävuoteen on vielä 7 vuotta matkaa.

        Eipä oikein toimi sekään että lähtisin tanssiravintoloista etsimään vanhempia naisia kun rohkeus ja itseluottamus naisten lähestymiseen puuttuu. Tulee vain kiusallinen olo kun menee lähestymään jotain naista eikä sitten saakkaan mitään juttua aikaseks.

        Pelkään myös saavani tylysti pakit mikä on myös erittäin todennäköinen vaihtoehto. En ole mikään lihava enkä mielestäni rumakaan mutta epäilen etten ole kuitenkaan tarpeeksi tasokas että monikaan nainen huolisi mua edes seksikumppaniksi. Naisille kun on aina joku parempikin vaihtoehto tarjolla.


      • Ketulle vippiä

        Suoli kakkosnelosen rehveiltä kun selaa ilmoituksia ,nii vähintään puoles lukee alussa "jos olet pelkän pillun perässä hyppää seuraavaan ilmoitukseen säästetään molempien aikaa" ym. ja 99% lopuista hakee elämänsä prinssiä tai ei oikeen tiedä mitä hakee kuhan ny laitto naamansa tänne...Ei millää viittis alkaa lottoamaan eli oravan nahkoja seinästä ja huoriin:)


    • minäolenteistä

      Haluaisin kuulla vanhempien naisten mielipiteitä, oletteko kiinnostuneita nuoremmista miehistä?

    • nnnnnii

      Se lähestymisen taito pitää olla itsellä, ei sitä voi toiseen siirtää.

    • Nami neiti 48

      Minulla taitaa olla ihanne kumppanin kohdalla 30-55v miehet. Mutta olen huomannut ettei noita hakukriteereitä kannata ottaa niin kirjaimellisesti. Rohkeasti vaan lähettelemään viestejä, eihän sitä koskaan saa ellei edes kysy!

      Kyllä nuorempi mies kiinnostaa, koska nuorempi jaksaa ja kestää, vaikka taidoissa häviääkin vanhalle kollille. Valitettavasti miehiltä alkaa kestävyys (ja kiinnostus) kärsimään siinä 50 vuoden paikkeilla.

      Itse en ravintoloissa viihdy, en varsinkaan tanssi sellaisissa (en edes osaa mitään korva-suussa-venytyksiä), ovat ihan oikeasti jotain 60 ikäisille elämäänsä kyllästyneille. Joku pieni keskustan baari/pubi on parempi paikka, sellaisessa on kiva käydä tyttöporukalla, ja ellei flaksi käy niin oli kuitenkin hauskaa.Joskus tuli käytyä risteilyillä, mutta tuntuu että viime vuosina niistäkin on tullut ihan eläkeläisjuttuja.

      Teille nuoret kollit sanoisin, että menkää rohkeasti kysymään jos näette kiinnostavan naisen! Tai laittakaa viesti, jos olette netissä. Muuten jää ilman :( Itselläni on se etu, että näytän noin 35 v. joten minua uskaltaa lähestyä eri ikäiset miehet.

      • reipasratsu

        Kun ei baareissa tai kapakoissa notku niin ei niitä naisia noin vain löydä. Ei sitä kirjastossa viitsi seksiä jollenkin ventovieraalle naiselle ehdottaa. Vakava suhde ei kiinnosta, vaan seikkailumiellellä sitä on liikkeeellä.


    • Kylpylät ainakin ovat hyviä paikkoja tehdä tuttavuutta.

      • oksetus

        Kylpylöitten altaissa ajelehtii runkkareitten sinne ruikkimia liisterilauttoja. Ei sinne kannata mennä.


    • Saa jos ei ronklaa

      Heips! Ronkelit runkaa! Itselle on sama, vaikka tarpeen tullen vittu olisi sianotsassa, aina annan. Ei oo tarvinnut valittaa. Kun pussit on täynnä ei tarvii katsoa naamaa. Vittu on joka naisella suurinpiirtein samannäköinen, tarjoamisessa on kyllä eroja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      83
      1269
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      30
      924
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      795
    4. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      629
    5. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      607
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      590
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      181
      582
    8. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      123
      560
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      28
      498
    10. On ollut syyllinen olo viime päivinä

      Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si
      Ikävä
      23
      470
    Aihe