miten on mahdollista että nimeltämainitsemattoman puolueen puheenjohtaja lestadiolaisena on vapautettu asepalveluksesta mutta hänen on mahdollista päästä päättämään asepalveluksen käyneiden ja häntä konfliktin sattuessa hengellään puolustavien ihmisten asioista?. kannatan uskonnonvapautta!.yhteiskunnassa vaan on velvollisuuksia.jos olet työtön ja kieltäydyt työstä joka on työmatkan tai muun hyvän syyn takia ylipääsemätön paikka niin karenssi tulee ja tuskin syöt liharuokaa pariin kuukauteen..miksi siis uskonnonvapauden varjolla voi vapautua asepalveluksesta?,ilman seuraamuksia!!..mielestäni olisi äärimmäinen katastrofi nähdä ihimisenä sinänsä sympaattinen juha sipilä esim. suomen pääministerinä!.aatelkaapa ite.
voisitteko kertoa
ajatteli-ja
1
101
Vastaukset
- jj
en voi kertoa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604556Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt352089Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1621492Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti481472- 1651468
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2581257Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1961174- 2031112
- 801037
- 631011