Kenties tyhmiä kysymyksiä, mutta..

Minulla on 10kk sekarotuinen karvakasa jota saattaisi joku jopa hulluudenpuuskassaan koiraksi kutsua. Rotuja pojasta löytyy snautseria, noutajaa sekä pystykorvaa. Tarkemmin ei 'kasvattaja' osannut/uskaltanut roduista kertoa Ihan hyvin on meillä mennyt, mitä nyt pientä ruokahaluttomuutta naksuja kohtaan.

Tulinpa tässä huvikseni turinoimaan ja kysymään onko teidän koirillanne niinsanottuja 'tähtäysongelmia'? Meidän poika kun tuppaa lähes puolet niistä kerroista kun pissaa niin pissiä sitten ihan jaloilleen. Ihan kuin uhallaan tähtäisi. :)
Tämä tietenkin hieman turhauttavaa kun pitää sitten tassut aina huuhdella vaikkei muuten ulkona märkää olisikaan.

Lisäksi hauvaseni sattuu joskus - eikä harvainta aavistusta minkä takia.. Kakkia samassa asennossa kuin pissii, eli kolmella jalalla yksi koreasti koholla?
Eipä ole minun silmiini ennen tuommoista sattunut, onkos teidän?

Tiedä tässä itkeäkkö vai nauraa :)

2

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kusikoipi

      "Tähtäysongelma" tuttu juttu meilläkin :)

    • Meillä oli

      joskus nuorempana vähän ongelmia, ei niinkään omille koiville kusemisessa, vaan toisten koiville kusemisessa. Ihan vaan pokkana meni hauva moikkaamaan jotakuta ja sitten ilman mitään varoitusta merkkasi hyväksynnän merkinnällä ystäväkseen. Oli siinä joskus huumorissa pitelemistä ja toiselle selittämistä. No se aika on onneksi ohi vaikka viime kesänä vielä yksi satunnaismerkkaus tapahtuikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      119
      5453
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      276
      2206
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      92
      1783
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1220
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1197
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1130
    7. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      153
      1126
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1119
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      114
      1108
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      87
      1074
    Aihe