Muutamassa tieteellisessä julkaisussa on tullut ilmi eräs ihmisen fysiologiaan liittyvä ilmiö. Ihmisen silmässä on lukuisia lihaksia joiden tehtävänä on liikuttaa silmämunaa haluttuun suuntaan. Magnesiumin puute voi aiheuttaa lihaksissa kramppeja ja tahatonta nykimistä. Tämä korreloi hyvin ufohavaintojen kanssa. Potilas voi "nähdä" esim. planeetta Venuksen tekevän siksakkia näkökentässä. Kyse ei ole kuitenkaan alienien ohjaamasta aluksesta, vaan kyse on hivenaineiden puutteesta. On todettu myös että alhainen älykkyysosamäärä saa potilaan liioittelemaan näköhavaintoa ja aivan normaali tähti jota potilas katsoo taivaalla. näkyy liikkuvan oudosti. Hoidoksi annetaan magnesiumtabletteja ja ehkä sähköshokkeja pahimmissa tapauksissa.
tri Koikkalainen
Lapin KESStu:n ylilääkäri
Harvard
Johtava lääk.tiet.yli-neuvonantaja
tri Koikkalainen
Lapin KESStu:n ylilääkäri
Harvard
Johtava lääk.tiet.yli-neuvonantaja
Vastaukset 14
Vanhimmat
PASKAA JA PAHIMMASTA PÄÄSTÄ. MINNES kihtinen käkättäjä unohti läskinsyönnin?
Minkähä läskinsyönnin?
"Hoidoksi annetaan magnesiumtabletteja ja ehkä sähköshokkeja pahimmissa tapauksissa."
Myöskään lobotomiaa ei sovi unohtaa ihanteellisena hoitokeinona ufo-harhoihin.
No niin, siinä taas tulee skeptikon tyhmyys esille ufoasioita tutkittaessa. Eikö olisi tuo vitsailu tai tyhmyys aika jo jättää.
No kai nyt ihmisille jotka näkee olemattomia, voi vähän vitsaillakin? Ehkä siinä on takana se että ufoja näkevät voisivat hieman miettiä miten hoidattaa paheneva ufo-mielisairaus?
"miten hoidattaa paheneva ufo-mielisairaus? "
Ennenkuin on liian myöhäistä.
No entäs jos ufon näkemistä on todistamassa enemmän kuin yksi henkilö? Kaikilla on siis "magnesiumin puutetta" ja "alhainen älykkyysosamäärä" ? Kaikki näkevät siis täysin saman "harhan", niinkö?
"No entäs jos ufon näkemistä on todistamassa enemmän kuin yksi henkilö? Kaikilla on siis "magnesiumin puutetta" ja "alhainen älykkyysosamäärä" ? Kaikki näkevät siis täysin saman "harhan", niinkö? "
No missä on todisteita siitä että useampi henkilö on nähnyt vieraan sivilisaation lentoaluksen?
Missä todisteet?`Ufo-hörhöilysivustoilla?
Onko maanulkoisen älyn vierailuista todisteita olemassa?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Venus
Pahoittelut yleistämisestä, on kuitenkin sanottava että, voi teitä todellisuuspakoilija ressukoita..
Johtuuko kameran kyky ottaa kuvia UFOista myös magnesiumin puutteesta ja mistä tuota rohtoa saa ostettua?
"Johtuuko kameran kyky ottaa kuvia UFOista myös magnesiumin puutteesta ja mistä tuota rohtoa saa ostettua? "
Näytäppä yksikin autenttinen kuva jossa on vieraan sivilisaation lentoalus.
Jos tälläinen kuva olisi olemassa, seuraisi siitä valtava kohu.
Näytäppä esimerkki ettei missään kuvassa ole aitoa ufoa.
Todistamisen taakka oli sinulla kun aloit vastustamaan.
Näinhän tehdään evoluutionkin vastustamisessa että vaaditaan vastaanolemisesta tieteellinen todite.
Hoidatappa tuo vainoharhaisuus ja alhainen älykkyysosamääräsi ennenkuin on liian myöhäistä:
http://www.mielenterveysseura.fi/Aku Ankka ja ufo-mielisairaus
Miten hitossa kukaan voi hoitaa alhaista älykkyysosamääräänsä?
Siehä vast pöljä oot.