Olisin halukas tietämään miten tällainen kuva tehdään. http://weheartit.com/entry/38914873 Omistan gimpin ja Corel paint shop pro photo X2:sen. Olis hienoa, jos joku osaavampi vois neuvoa! :-)
Miten?
4
178
Vastaukset
- opio9k
Jos kyseessä oli tuo likankuva.
Useampi kuva erillisinä kerroksina päällekkäin. Läpinäkyvyyttä lisäämällä saadaan alla oleva kuva näkymään päällä olevan kuvan läpi. Talletuksessa kuva sitten yhdistetään yksikerroksiseksi käyttökuvaksi.
Vaatii harjoittelua, mutta onnistuu, myös Gimpillä. - se maski
Tuon tytön muotoinen maski siinä on kai kanssa ollut käytössä.
- hemmynen
layers pitää kuvankäsittelyohjelmasta löytyä. sillä tuo on tehty.
corelin ohjelma ei ole tuttu, eli en tiedä onnistuuko sillä. photoshopilla ainakin onnistuu. Ja LR4 ei. - kokeile tällä
Tässä on vähän samantapainen kuvio:
http://www.gimp-suomi.org/oppaat/Skifihenkinen_-muotokuvalogo/
Elikkä tasojen avulla yhdistetty kaksi kuvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12814273Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275908SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545445Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2954310HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394056"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873611Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23551Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan213512Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592601Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.901356