Olisin halukas tietämään miten tällainen kuva tehdään. http://weheartit.com/entry/38914873 Omistan gimpin ja Corel paint shop pro photo X2:sen. Olis hienoa, jos joku osaavampi vois neuvoa! :-)
Miten?
4
167
Vastaukset
- opio9k
Jos kyseessä oli tuo likankuva.
Useampi kuva erillisinä kerroksina päällekkäin. Läpinäkyvyyttä lisäämällä saadaan alla oleva kuva näkymään päällä olevan kuvan läpi. Talletuksessa kuva sitten yhdistetään yksikerroksiseksi käyttökuvaksi.
Vaatii harjoittelua, mutta onnistuu, myös Gimpillä. - se maski
Tuon tytön muotoinen maski siinä on kai kanssa ollut käytössä.
- hemmynen
layers pitää kuvankäsittelyohjelmasta löytyä. sillä tuo on tehty.
corelin ohjelma ei ole tuttu, eli en tiedä onnistuuko sillä. photoshopilla ainakin onnistuu. Ja LR4 ei. - kokeile tällä
Tässä on vähän samantapainen kuvio:
http://www.gimp-suomi.org/oppaat/Skifihenkinen_-muotokuvalogo/
Elikkä tasojen avulla yhdistetty kaksi kuvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997853- 1075617
- 2754881
- 494843
- 763607
- 512859
- 632605
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222468Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292412- 412294