Täytyykö ohittaa jonossa missä autoilijoillakin voi olla pinna kireällä. Eilen Salo-Helsinki maantieosuudella eräs hullu ohitteli autoja aina kun tuli tilaisuus. En huomannut yhtään "puhdasta" ohitusta, koska siihen ei ollut edes mahdollisuutta. Huomasinkin, että jotkut autoilijat yrittivät estellä tätä m-pyöräilijää ja piti tiukempia välejä muiden autoilijoiden kanssa. Typerää, se täytyy myöntää.
Edessäni ajeli "nätisti" motoristi joka ei lähtenyt mitään ohittelemaan. Kun tuli pienikin suora, niin tämä ohittelija veti minun, motoristin ja sen edessä olevan henkilöauton ohi. Ja alkoi tunkemaan sitä pyörää taas autojen väliin kun vastaan tuli kuorma-auto. Ei pidä uskoa aina, että autoilijat antavat mielellään tilaa. (eilen turhankin moni)
Typerää ohittelua
9
2005
Vastaukset
- mopomies
Taitaa vähä jonossa jännittää ku autolla ei vaan kerkee...
- vaan
kivaa ohitella vesisateessa kun paska lentää....
- autoilijaaa
Jos motoristi vetää jotain naarmua kylkeen niin nehän lähtee karkuun. Ja kun poliisit on perässä niin saa taas lukea aamun lehdestä: "MOTORISTI AJOI PÄIN KAIDETTA JA KUOLI"
- autobiker
auto vastaan mopo asettelu.
Mä kuten monet muutkin ajan edelleen sekä autolla että prätkällä. Fiiliksen mukaan. - Mopoo
Tossun alla oleva autoilija,muija ei anna ostaa mopoa vaikka mieli tekisi ja sitten täällä kiukutellaan.
Näytä sille että olet mies ja osta pyörä!
Heitä ämmäsi pihalle jos alkaa valittamaan ja jos alkaa pihtaamaan niin mene huoriin,tai kyllähän mopolla uusia naisia saa;)- jukka
ja Tanskalaiset autoilijat on kaikkein huonoimpia ajureita. Olen matkaillut paljon ja olen tullut siihen tulokseen.Mikäli ajaa rauhallisesti sopii aivan hyvin neljä autoa rinnakkain normaalille tielle. Se ,että annetaanko niin tehdä on jokaisesta itseestään kiinni. Tietä ei anneta, tämä on mun paikkani, hei tuo ajoi väärin, soitan poliisit,näittekö.Ohitusviivoitus on suunniteltu auton tehoille. Ajelkaa vähän euroopassa ja muuallakin tiedätte mikä on ruuhka,osaatte antaa tietä, ei jännitä jos on kolme autoa rinnan.Liikenteen pitää sujua, antaa toisen mennä jos hänellä on kiire.Mistä yleensäkkään tietää mistä toinen on myöhästymässä, mitä se haittaa jos motoristi menee menojaan.Itsessäni olen yrittänyt kehittää ajatusta, antaa mennä jospa sillä on hätä ja annan tietä.Kevään hurjastelut karsiutuu kyllä sitten luonnollista tietä. JT
- autoilija
No joo..Huumorimiehii olet, mutta en haluaisi m-pyörää. Ajoneuvona pitää olla sellanen millä voi ajaa ympäri vuoden..Ja siihen voi sitten myös panostaa vähän rahaakin.
Mutta en väitä ettenkö tykkäisi moottoripyöristä ja katselen niitä mielellään. - wedge
autoilija kirjoitti:
No joo..Huumorimiehii olet, mutta en haluaisi m-pyörää. Ajoneuvona pitää olla sellanen millä voi ajaa ympäri vuoden..Ja siihen voi sitten myös panostaa vähän rahaakin.
Mutta en väitä ettenkö tykkäisi moottoripyöristä ja katselen niitä mielellään.Tiedote: moottoripyörällä voi ajaa ympäri vuoden.
- apupappi
autoilija kirjoitti:
No joo..Huumorimiehii olet, mutta en haluaisi m-pyörää. Ajoneuvona pitää olla sellanen millä voi ajaa ympäri vuoden..Ja siihen voi sitten myös panostaa vähän rahaakin.
Mutta en väitä ettenkö tykkäisi moottoripyöristä ja katselen niitä mielellään.Niin.. moottoripyörän lisäksihän voi pitää autoa... voi pitää vaikka parempaa autoa. Kutsuttakoon tätä autoa nyt ajoneuvoksi. Sillä pääsee ympäri vuoden. Sitten kun on nätti keli ja semmonen tunne että tekee mieli mennä moottoripyörällä niin tämä ajoneuvo seisoo kotopihassa sen aikaa kun ajelee pyörällä. Eikö ole näppärää. Kaikesta huolimatta siihen ajoneuvoon tai vaikka kahteen voi myös panostaa rahaakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399245Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748100Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625895William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542420Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62135Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821775Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201719Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71498Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921494Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401399