Tanssiin hakemisesta

Olisi mukava kuulla hakukriteereitä ;). Millä perusteella haette tanssimaan? Pyrittekö illan aikana tanssimaan vähintään yhden uuden tuttavuuden kanssa vai pitäydyttekö tutuissa ja turvallisissa? Kuinka suuri merkitys on tanssitaidolla ja ulkonäöllä?
47784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Kun menen tanssimaan, jos heti ovella en tapaa tuttua ihmistä, niin seuraan pari ensimmäistä tanssia ihan siitä syystä, että katsastan tarjonnan ;). Naistentunnilla haen tietysti tuttuja, mutta jos joukkoon on eksynyt huipputanssijoita, pyrin heitä hakemaan. Iällä ei ole merkitystä, yleensä olen huomannut, mitä enemmän kilometrejä on tanssimittariin kertynyt, sen parempi tanssija. Ulkonäöllä ei myöskään ole merkitystä, vaan tanssitaidolla ;).

Äänestä

Koitan löytää jonkun sellaisen, joka sen verran osaa että voi tanssimiseksi kutsua.
Sitten pitää vähän katsoa että ei ole mitään yksinkertaista ja mustasukkaista puolisoa mukana. Vaikka tanssikursseja järjestetään valtavasti niin ihmeen vähän ihmiset silti osaa tanssia.

Kunto monella on sitä luokkaa että ei yhtä jiveä pysty tanssimaan.

Äänestä
  • Sanos muuta. Tangoakin väännetään HidasHidasNopNoppaamalla ja mitään muuta siihen ei edes hyväksytä. Jos joku opettaa jotain enemmän tangompaa, niin siikin nousee varsinainen älämölö.

    Äänestä

Ulkonäkö (kasvot vartalo) ja ikä. Tanssitaito tai taidottomuus on aivan epäolennainen asia. Jos nainen on kaunis, on ilo tanssia on sitten vaikka tanssinohjaaja tai sitten ensimmäistä kertaa lavalla. Molemmissa on puolensa, mutta ehdottomasti kiinnostavampi on se aloittelija...;)

Äänestä

Haen mielestäni pienintä ja ruminta miestä,jota ajattelen että naiset eivät hakisi,tanssin ylhäisen näköisenä ja autuaasti hymyilevänä.kuin hän olisi jumala ,vaikka ei osaisi viedä yhtään. sitten päästän taitoni esille ja haen jonkun tutun ja sitten taas oudon..mutta jos joukossa on mies joka luulee olevansa mielestäni omahyväinen,haen varmasti ja aina vierestä.

Äänestä

Voi sua katseenkestävä...sun elämä kyllä valuu hukkaan tuolla tavalla. Haetko ihmisiä tanssimaan itsesi vuoksi vai miksi? Miten jaksat tuollaista? Siis haet jotakin tanssimaan ja luulet että vieressä ollut on harmissaan kun SÄ et hakenut ( taidat siirtää omia tunteitasi muihin?) Ottaisit tanssimisen rennommin, alat tekemään asioita itsesi ja lähimmäistesi vuoksi. Älä anna tuntemattomien ihmisten vaikuttaa käytökseesi noin paljon. Todennäköisesti et kuitenkaan kovin paljon pysty maailmaa muuttamaan, vaikka niin luuletkin...

Äänestä

"katsenkestävä" kirjoitti:

Haen mielestäni pienintä ja ruminta miestä..

Tuon ruminta nyt kyllöä ymmärtää, taitaa olla naisgeeniä liikaa sellaisessa miehessä joka on huomiotaherättävästi kaunis. Mutta tuosta koosta vielä kyselen että mitenkäs sinä miehen mittaat. Metrinmitalla vai vaatturinmitallea vai vaakalla tai peräti viivottimella? Eli kumpi on suurempi jos toinen on 2m ja toinen 20cm?

Äänestä

Rumuus on yleensä katsoja omassa mielessä! Mielestäni on kauniita ihmisiä ja sitten tavallisia. Rumaa ihmistä en ole vielä tähän ikään mennessä tavannut. Kestän kyllä katsoa aivan ketä tahansa!

Äänestä

Tutuista on hyvä aloittaa, koska tanssi ei suju vielä kun roppa viileä. Hiki pitää saada pintaa, niin sitten haen vaikka outoja hyvännäköisiä, jos ei tanssi suju se jää siihen. Tanssin sujuminen tarkoittaa, että löytyy rytmitaju, jolla lähtee minun rytmiin.

Äänestä
  • Sinä se sitte Pave oikein lämmittelet kropan ennenkuin vetäset sen huippusuorituksen.
    Niin tekee myös baletti tanssijat ennen suoritusta. Heille veryttely ja kropan lämmittely on ehdottoman tärkeää ennen tanssia.
    Vähintään yhtä tärkeää se on ennen huippuvaativaa lavatanssisuoritusta.
    Siinä voi tulla revähtymiä jos vetäsee suorituksen lämmittämättömillä lihaksilla. :)

    Äänestä

  • KooPee kirjoitti:

    Sinä se sitte Pave oikein lämmittelet kropan ennenkuin vetäset sen huippusuorituksen.
    Niin tekee myös baletti tanssijat ennen suoritusta. Heille veryttely ja kropan lämmittely on ehdottoman tärkeää ennen tanssia.
    Vähintään yhtä tärkeää se on ennen huippuvaativaa lavatanssisuoritusta.
    Siinä voi tulla revähtymiä jos vetäsee suorituksen lämmittämättömillä lihaksilla. :)

    Ja jos ei ihan mene nappiin, niin sanoo, että pientä flunssaa on ollu

    Äänestä

Haen kiinnostavia. Myös aivan oudot käyvät. Yritän mennä niin että meillä molemmilla on mukavaa. Joskus onnistuu, joskus ei.
Taktiikkana on hakea "varmoihin lajeihin", siis vaihtoaskeliin tai valssiin tuntemattomia. Sen jälkeenhän he eivät ole tuntemattomia. :)
Masurkkaan, jenkkaan ja vastaaviin pyrin hakemaan niitä joiden muistelen menevän sitä lajia.
Tanssin miltei kaikki kappaleet paikalla olon aikana, myös naisten haun aikana.
Illan aikana haen samaa naista 1 - 3 kertaa, useimmiten yhden kerran.
Haettavaksi osuu usein hyväryhtinen, reippaasti liikkuva, iloisella naamalla varustettu nainen.

Äänestä
  • Minä haen hyviä tanssijoita. Katselen ja näen melko pian hyvän tanssijan.
    Tanssitaito ja sopiva kehon rakenne viehättää minua.
    En jaksa innostua tanssimisesta kauniinkaan naisen kanssa, jos hän ei osaa tanssia.
    Saatan hakea samaa naista kaksikin kertaa illan aikana , kahteen eri tyyppiseen tanssiin. Jos nainen ei hae vastahakua naisten haulla niin sitten olen kohtelias enkä
    enää vaivaa hauillani.
    Paljon haen tanssituttujani jotka tiedän, että tanssin ilo on molemminpuolinnen.

    Äänestä

  • FSKR kirjoitti:

    Minä haen hyviä tanssijoita. Katselen ja näen melko pian hyvän tanssijan.
    Tanssitaito ja sopiva kehon rakenne viehättää minua.
    En jaksa innostua tanssimisesta kauniinkaan naisen kanssa, jos hän ei osaa tanssia.
    Saatan hakea samaa naista kaksikin kertaa illan aikana , kahteen eri tyyppiseen tanssiin. Jos nainen ei hae vastahakua naisten haulla niin sitten olen kohtelias enkä
    enää vaivaa hauillani.
    Paljon haen tanssituttujani jotka tiedän, että tanssin ilo on molemminpuolinnen.

    voi harmi, olen niin aloittelija että en aina tiedä näitä kirjoittamattomia sääntöjä. Ihmettelen joskus, kun joku kiva on hakenut pari kertaa ja sitten ei enää???
    Naistenhaulla voi olla vaikea hakea sitä miestä ketä haluaa, kun en ole vielä tottunut kyynärpäätaktiikkaan. Haen ketä jää tai ketä voi hakea juoksematta ja toisten kanssa kilpailematta (en ole kilpailuhenkinen). Mukavia hakuja on tullut niinkin. Ihmiset on mielenkiintoisia.

    Äänestä

mitä väliä sillä on, onko tuttu vai tuntematon nainen, kunhan tanssitaitoa löytyy, nirppanokkia en hae toistakertaa vaikka olis kuinkahyvä tanssija

Äänestä

Mieluummin vieraita kuin tuttuja.

Äänestä

Kävin vieraalla maaperällä tanssimassa parisen viikkoa sitten. Tanssitaitoa löytyi salista usemmastakin miehestä. Olen itsekin tanssinut reilut kymmenen vuotta, joten taitoa löytyy täältäkin. Eikä näössäkään ole vielä moitittvaa ollut ;). Siitä huolimatta, nämä miehet säntäilivät vain hakemaan niitä tuttuja naamoja. Täytyy varmaan pysytellä kotikulmilla, jossa saa sitten tanssia alusta loppuun saakka ja aina on hauskaa.

Äänestä

Haen vaan siististi puettuja naisia,puhtaat vaatteet päällä.
Ei tupakansavuisia naisia,eikä paljon käytettyjä.
Sporttinen olemus kiinnostaa,vois olla kivan näköinenkin.

Äänestä

Hakutilanteessa etsin tuttua naamaa, sellaista jonka kanssa on
ennenkin tullut tanssittua, ja tietää että homma hoituu.

Jos ei löydy, pyrin hakemaan hieman vanhempaa naista, joka
( oletettavasti ) tanssisi hyvin.
Nämä ovat usein hyvin halukkaita tanssimaan, eikä nyrpistele eikä leiki mykkää tms.

Haen aina ihan viimeisinä hetkinä, jolloin etupajatso on tyhjä.

Hyvin tanssivia viimeisten joukosta on tosin vaikea löytää
Joskus vaan löytyy aivan helmiä joka tapauksesssa.

Äänestä

lähinnä tanssitaito... ei liian hyvä (onko sellaisia), jonkin verran ulkonäkö vaikuttaa, mutta muutamat tosi hienot tanssit oon kyllä tanssinu tosi tukevan kokoisen miekkosen kanssa... itse olen joskus miettinyt myös miesten kriteereitä hakea naisia, jollain paikoilla tuntuu olevan vallalla, että vaan tuttuja haetaan, mut se ei oo kiva juttu!

Äänestä
  • Täällä moni sanoi hakevansa tutemattomia, mutta kyllä suurin osa hakee aina vaan niitä samoja tuttuja turvallisia. Revontulessa ensiviikon loppuna kannattaisi hakea niitä tuntemattomia,voisi vaikka iloisesti yllättyä. Minä ainakin naisten haulla ajon niin tehdä, ei iällä,ei ulkonäöllä ole merkitystä kunhan näyttää siltä, että tanssi on nautinto ja asenne kohdallaan, senkin on oppinut huomamaan, kun hetken seuraa tanssijoita.

    Äänestä

Niiden joukosta valkkaan joita en ole saanut pitkiä. Myös nämä jotka ovat kuulemma juuri lähdössä paskalle vessaan kun pyytää tanssimaan saavat minunpuolesta tuuletella itseään kunnolla.

Harvemmin vain tulee käytyä maksullisissa tansseissa kun on aika vaativaa hommaa tuo tanssiminen, niin ei vitsisi mokomasta työntekemisestä vielä maksaa. Moni nainen luulee että miehet ovat joitakin ilmaisia gigolita jotka ovat tulleet heitä viihdyttämään.
Vielä kun pitää tanssia sitä mitä satutaan soittamaan pitää nopeasti saada mieleensä askeleet ja kuviot ja sopeuttaa ne daamin seuraamiskykyihin.

En käsitä mitä niitä tuttuja tanssitettavia joillakin on. Yleensä tansseissa ei tutustu kehenkään ja jos tutustuu niin sekin on mies. Yleensä tansseissa käy sellaisia naisia jotka pyrkivät seksiä vättämään kaikin mehdollisin keinoin niin siksi he eivät puhele juurikaan mitään. Muutenkin sellaisia kuivia tyyppejä joihin ei aidosti edes halua tutustua.

Äänestä
  • "En käsitä mitä niitä tuttuja tanssitettavia joillakin on. Yleensä tansseissa ei tutustu kehenkään ja jos tutustuu niin sekin on mies."

    Tuttuja naisia tulee sitä kautta kun tanssii paljon. Ja käy myös tanssikursseilla. Vesipisteelläkin voi tutustua ja kahvilan puolella. Ja jos sattuu olemaan itse tupakkamiehiä, niin tupakkanaisiin tutustuu melkein väkisin, koska tupakointitilat ja alueet ovat nykyään hyvin rajallisia.

    Äänestä

  • "Muutenkin sellaisia kuivia tyyppejä joihin ei aidosti edes halua tutustua."

    Siksipä sinuun ei kukaan halua tutustua.

    Äänestä

Ulkonäkö on tärkein seikka valinnassa. Ulkonäköön taas eniten vaikuttaa ikä.

Jos ei miellytä silmää, niin mut saa vaikka ampua, silti en hae tanssimaan. En kyllä myöskään lähde tanssimaan, jos omasta näkökulmasta katsottuna liian ruma (vanha nainen) hakee tanssimaan. Kaksi kertaa kävi kesälaitumilla, että joku mummeli ryntäili ensimmäisessä naistentanssihakuaallossa hakemaan. Sanoin vain, että ei kiitos. Onneksi perässä tuli sitten oikeaa ikäluokkaa oleva hakija. Jos olisin lähtenyt mummelin mukaan, niin hukkaan olisi mennyt kaksi hyvää tanssibiisiä.

Enpä ole ollut paikalla silloin tanssilava-aikojen alussa, mutta olettaisin, että silloinkaan ei kovin eri-ikäiset ole hakeneet toisiaan. Jossain viestissä kirjoitettiin, että tanssi on alkujaan parinvalintaan kehittynyt juttu. Silloin varmaan ikähaarukka on ollut se -5 vuotta. Silloin ollaan oltu edes ala-asteella samaan aikaan, niin tietää edes hieman samoista jutuista. Toinen jos fanittaa Katri Helenaa ja toinen Kristiina Braskia..aika vähän yhteistä..

Äänestä
  • Summa summarum: Katsojan ulkonäkö ja ikä vaikuttaa siis eniten.

    Äänestä

"Neiti kalluppi
17.10.2012 20:03
4
Olisi mukava kuulla hakukriteereitä ;). Millä perusteella haette tanssimaan? Pyrittekö illan aikana tanssimaan vähintään yhden uuden tuttavuuden kanssa vai pitäydyttekö tutuissa ja turvallisissa? Kuinka suuri merkitys on tanssitaidolla ja ulkonäöllä? "

Kaksijalkaisia naisia haen.

Äänestä
  • Meitä on joka junaan, ne jotka ovat tanssimassa, nauttivat siitä koko syvämmestään, niin niiden hakukriteerit eivä ole tiukat, tanssitaito ratkaisee varmaan eniten. Sitten on noita juntteja, jotka raakkuvat sänkyhommiin, niillä on ihan omat kriteerit ja saavat lähteä yleensä ihan itsensä viereen nukkumaan kerta toisensa jälkeen. Sitten on niitä itseään täynnä olevia, joille ei kelpaa kuin tietynlainen taidokas nuori, kaunis ihanainen nainen, ovat pienessä pullossa kasvaneita, eivätkä ole koskaan oppineet tietämään mitä on suvaitsevaisuus, ihmisten hyväksyminen sellaisena kuin ovat, olivatpa sitten vanhempia, ei niin kauniita, lyhyviä, pyörreitä jne. Sitten on niitä jotka haluavat tutustua, ei niin väliä osataanko tanssia kunhan saadaan kävellä toisen ihmisen kanssa pitkin lattiaa. Näitä kaikkia on niin miehissä kuin naisissakin. Jokainen taplaa tyylillään. Itse toivon, että en koskaan joutuis tanssimaan nimimerkkien "vivadance" ja "Simo".kanssa. Heidän kirjoitustyylistä jo erottaa mihin ryhmään kuuluvat.

    Äänestä

  • Kriteereitä kirjoitti:

    Meitä on joka junaan, ne jotka ovat tanssimassa, nauttivat siitä koko syvämmestään, niin niiden hakukriteerit eivä ole tiukat, tanssitaito ratkaisee varmaan eniten. Sitten on noita juntteja, jotka raakkuvat sänkyhommiin, niillä on ihan omat kriteerit ja saavat lähteä yleensä ihan itsensä viereen nukkumaan kerta toisensa jälkeen. Sitten on niitä itseään täynnä olevia, joille ei kelpaa kuin tietynlainen taidokas nuori, kaunis ihanainen nainen, ovat pienessä pullossa kasvaneita, eivätkä ole koskaan oppineet tietämään mitä on suvaitsevaisuus, ihmisten hyväksyminen sellaisena kuin ovat, olivatpa sitten vanhempia, ei niin kauniita, lyhyviä, pyörreitä jne. Sitten on niitä jotka haluavat tutustua, ei niin väliä osataanko tanssia kunhan saadaan kävellä toisen ihmisen kanssa pitkin lattiaa. Näitä kaikkia on niin miehissä kuin naisissakin. Jokainen taplaa tyylillään. Itse toivon, että en koskaan joutuis tanssimaan nimimerkkien "vivadance" ja "Simo".kanssa. Heidän kirjoitustyylistä jo erottaa mihin ryhmään kuuluvat.

    "Sitten on noita juntteja, jotka raakkuvat sänkyhommiin, niillä on ihan omat kriteerit ja saavat lähteä yleensä ihan itsensä viereen nukkumaan kerta toisensa jälkeen."

    Anteeksi kun en osaa täydellisesti suomea ja en nyt ole paikassa jossa on suomen sanakirjasarja. Kun seuraavan kerran on tilaisuus, selvitän mitä "raakkuminen" tarkoittaa ja vasta sitten kykenen vastaamaan.

    Kannattaako tänne yleensä kirjoittaa mitään luetteloita henkilöistä joiden kanssa haluaa ja joiden kanssa ei halua tanssimaan. Paras julkaista kantansa vasta kun joku todella kysyy.

    Äänestä

  • Kriteereitä kirjoitti:

    Meitä on joka junaan, ne jotka ovat tanssimassa, nauttivat siitä koko syvämmestään, niin niiden hakukriteerit eivä ole tiukat, tanssitaito ratkaisee varmaan eniten. Sitten on noita juntteja, jotka raakkuvat sänkyhommiin, niillä on ihan omat kriteerit ja saavat lähteä yleensä ihan itsensä viereen nukkumaan kerta toisensa jälkeen. Sitten on niitä itseään täynnä olevia, joille ei kelpaa kuin tietynlainen taidokas nuori, kaunis ihanainen nainen, ovat pienessä pullossa kasvaneita, eivätkä ole koskaan oppineet tietämään mitä on suvaitsevaisuus, ihmisten hyväksyminen sellaisena kuin ovat, olivatpa sitten vanhempia, ei niin kauniita, lyhyviä, pyörreitä jne. Sitten on niitä jotka haluavat tutustua, ei niin väliä osataanko tanssia kunhan saadaan kävellä toisen ihmisen kanssa pitkin lattiaa. Näitä kaikkia on niin miehissä kuin naisissakin. Jokainen taplaa tyylillään. Itse toivon, että en koskaan joutuis tanssimaan nimimerkkien "vivadance" ja "Simo".kanssa. Heidän kirjoitustyylistä jo erottaa mihin ryhmään kuuluvat.

    " Sitten on niitä itseään täynnä olevia, joille ei kelpaa kuin tietynlainen taidokas nuori, kaunis ihanainen nainen, ovat pienessä pullossa kasvaneita, eivätkä ole koskaan oppineet tietämään mitä on suvaitsevaisuus, "

    Ei se ole pullossa kasvamista vaan tervettä luonnonvalintaa, biologialle emme voi mitään.

    Äänestä

Arvelisin, ettei tuossa "kriteerietä" nimimerkin kohdalla tarvitse paljoa toivoa..tuskin nuoret ja salskeat menevät ko. nimimerkkiä hakemaan?

Aika monella tuntuu olevan sellainen käsitys, että on olemassa joku tasavertaisuus hakusysteemi. Tuolla työpaikkani ruokalassa (sairaala) näkee (itse toimin ihan samalla tavalla) ihan normaalia joka päiväistä valintaa. Tietyn tyyppiset ihmiset hakeutuvat tietyn tyyppisten ihmisten seuraan. Miksi tanssiharrastuksessa pitäisi olla jotenkin eri kriteerit, kuin normaali elämässä.

Tietysti olisi hauska kuulla, millä kriteereillä sitten miesten pitäisi naisia hakea? Siinä vaan helposti saattaa tulla sitä astian makua tai hajua, enkä nyt tarkoita kalaa.

Äänestä

Kovinpas tunnistetti itsenne. Täällä arvostellaan ihmisten ikää, ulkonäköä, niille ei kukaan voi mitään, mutta käytökselleen ja ihmisten arvostelulle voi. Tuo mitä kirjoitin on mielestäni kuvaus millä kriteereillä haetaan ja sitähän tässä kysyttiin. Asioista voi kirjoittaa fiksusti, mutta tämä sivusto on sellainen jossa positiivisuus saa kurat niskaan ja toisten arvostelu vyöryy lumipallon lailla. Jokainen menköön tyylillään ja antakoon jokaisen käydä tansseissa pilaamatta käytöksellään toisten tanssi-iltoja.

En minä niitä nuoria ja salskeita kaipaa, minua hakevat ne jotka tykkäävät minun tyylisistä, iloisesta, vietävän hyvästä vietävästä, ihanasta naisesta ja niitä riittää vaikka epäilijät varmaan taas haukkuvat minut seuraavissa komenteissa.

Äänestä

Omalta osaltani katson alkuun minkälaista tarjontaa paikassa on ja kriteereinäni on, että nainen on naisellinen, sekä myöskin pukeutunut naisellisesti. Varmaankin noi tanssilenkkarit ovat hyvät käyttäjälleen, mutta kyllä minä haen sellaista naista jolla ei kyseisiä kulkimia ole jaloissaan.
Myöskin nämä nilkoissa/ranteessa pidettävät kännykkäpussit antavat kielteisen signaalin.
Tänään on päivätanssit lahdessa ja eiköhän siellä ole taas niitäkin naisia jotka ovat todella naisia!

Tiedän, että pskaa tulee niskaan mutta on jo senverran ikää, ettei haittaa.

Äänestä
  • Eihän tässä nyt kenenkään niskaan mitään tarvitse laittaa. Sä nyt olet tuota mieltä ja hyvä niin.

    Mä ole tasan toista mieltä. Tanssilenkkarit ja nilkkapussukat kertovat naisesta, että ollaan tanssin kanssa jotenkin tekemisissä, ehkä tuota taitoakin on hankittu. Yleiskuva on enemmänkin sporttinen kuin naisellinen. Sporttinen nainen on mun mieleen ja haku kohdistuu helpostu juuri sellaiseen.

    Jos se käsilaukku roikkuu olalla, niin... no, tästähän on puhuttu monet kerrat.

    Äänestä

  • Menehän päivätansseihin, kyllä siellä on todellisia naisia todelliselle miehelle.

    Äänestä

Kyllähän ne isot tissit on aika hyvä valintakriteeri.

Äänestä
  • Aivan. Siksi tanssinkin nykyään vain oman naiseni kanssa. Eipä ole ollu enää tarvetta tihrustella hakurivin patalappuja.

    Äänestä

  • Pariutunut kirjoitti:

    Aivan. Siksi tanssinkin nykyään vain oman naiseni kanssa. Eipä ole ollu enää tarvetta tihrustella hakurivin patalappuja.

    Minunkin vaimolla on isot tissit

    Äänestä

  • Joo se on tärkeä kriteeri mullekin.

    Äänestä

  • eeerreeer kirjoitti:

    Joo se on tärkeä kriteeri mullekin.

    No ne isot tissi ovat mammanpokien mieleen!
    Kokonaisuus on oltava sopusuhtainen, niin pukeutumisen, kuin myös ruumiinrakenteen suhteen.
    On vaikeaa tanssittaa lyhyttä tytöntylleröä.

    Äänestä

  • sekahaku on out kirjoitti:

    No ne isot tissi ovat mammanpokien mieleen!
    Kokonaisuus on oltava sopusuhtainen, niin pukeutumisen, kuin myös ruumiinrakenteen suhteen.
    On vaikeaa tanssittaa lyhyttä tytöntylleröä.

    En löytänyt isoja tissejä, isot tissit löysivät minut. Huippujätkä pystyy helposti tanssittamaan kaikenlaiset naiset.

    Äänestä

  • Tanssin taikaa kirjoitti:

    En löytänyt isoja tissejä, isot tissit löysivät minut. Huippujätkä pystyy helposti tanssittamaan kaikenlaiset naiset.

    Tää keskustelu valuu miesten lempiaiheeseen... no, sivuaahan se tanssia toki.

    Isot tisut ovat tanssiessa tiellä ja haittaavat liikettä...

    Taannoin eräs tanskalainen naisjalkapalloilija pienennytti rintansa, koska kun hän oli menossa tuohon suuntaan rinnat olivat vielä menossa toiseen suuntaan...

    Vastaavasti konkari Pertti Ylermi antoi lausunnon, että isot rinnat naisella ovat vain tiellä ja hankaloittavat tärkeän työt ja tehtävän suorittamista...

    Äänestä

  • tatu kirjoitti:

    Tää keskustelu valuu miesten lempiaiheeseen... no, sivuaahan se tanssia toki.

    Isot tisut ovat tanssiessa tiellä ja haittaavat liikettä...

    Taannoin eräs tanskalainen naisjalkapalloilija pienennytti rintansa, koska kun hän oli menossa tuohon suuntaan rinnat olivat vielä menossa toiseen suuntaan...

    Vastaavasti konkari Pertti Ylermi antoi lausunnon, että isot rinnat naisella ovat vain tiellä ja hankaloittavat tärkeän työt ja tehtävän suorittamista...

    Avatkaa latua, täältä tuodaan tatua. Jo pääsi tatu rintoihin ja Ylerminsä intoihin.

    Äänestä

Kasvot, perse ja rinnat.
Kasvoista näkee minkä ikäinen nainen on. Perseestä näkee onko ruokailupuoli hallinnassa. Rinnoista voi tarkistaa edellä olevan, jos roikkuu niin vanha tai lihava.

Äänestä
  • Koirat haistelevat toistensa pyllyjä tietääkseen nämä itselleen tärkeät asiat lajitovereistaan.

    Äänestä

Nimimerkki Kriteereitä kirjoitti.

"Sitten on noita juntteja, jotka raakkuvat sänkyhommiin, niillä on ihan omat kriteerit ja saavat lähteä yleensä ihan itsensä viereen nukkumaan kerta toisensa jälkeen."

Anteksi että vastaus viipyi. Viipyi kun en tiennyt " raakkua" sanan merkitystä. Piti etsiä mekitys Nykysuomen sanakirjasta osa 4.

Ilmeisesti nyt on tullut kyllä joku väärinkäsitys "Kriteereitä" nimimerkille, en nimittäin ole sinusta kiinnostunut missään mielessä. Olen pahoillani, ei voi mitään. Tekstisi perustella en hakisi enkä myöskään lähtisi tanssimaan kanssasi puhumattakkaan mistään mainitsemistasi ehdotuksista.

Oli ehkä aika tylysti sanottu mutta eipähän jää vaivaamman mieltäsi pidempään. Onhan tanssipaikalla muitakin miehiä.

Äänestä

Ei tule toista Simo.a

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neiti kalluppi kirjoitti:

Olisi mukava kuulla hakukriteereitä ;). Millä perusteella haette tanssimaan? Pyrittekö illan aikana tanssimaan vähintään yhden uuden tuttavuuden kanssa vai pitäydyttekö tutuissa ja turvallisissa? Kuinka suuri merkitys on tanssitaidolla ja ulkonäöllä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu