Vuolas maahanmuutto

Se on kepun läkke Kainuun ongelmiin !
17215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Lienee lääke ?
Ei läkke.

Kepulla ei ole ollut lääkettä Kainuun väestökatoon.
Ei vaikka puolueella on ollut hallitseva asema Kainuussa.
Joka vuosi Kainuun väkiluku on vähentynyt 500-1000 hengen verran.
Tämä on todellinen Kainuun ongelma ja sitä ei millään vuolaalla maahanmuutolla ratkaista.

Äänestä
  • J-Pennasella on (läkke) ottamatta.

    Äänestä

  • poink poink kirjoitti:

    J-Pennasella on (läkke) ottamatta.

    Eikö kepulaiselle maistu kepuun kohdistuva arvostelu ?
    Vai hävettääkö puolueenne tasottomuus ?

    Äänestä

Pankaa vaan kouluja ja nuorisotiloja kiinni, nuoret näyttää takavalot tälle kylälle heit kun voivat.
Sitten inistään paska housussa että voi voi kun ei ole väkeä. Maahanmuuttajat ei ainakaan toistaiseksi tuota suuria määriä kaupungin verokassaan vai kuinka??

Äänestä

Näinhän se Sipilä on sanonut Kainuun Sanomien mukaan täällä järjestetyssä vaalitilaisuudessa.
Ei näköjään tällä Sipilälläkään mitään annettavaa politiikkaan.

Äänestä
  • Tuohan Sipilä LESTADIOLAISUUUTTA kepun politiikkaan !

    Äänestä

Historiallisia aikoja eletään.
Keskustan suunta pienpuolueeksi on menossa.

Äänestä
  • Muissa pohjoismaissa kepua vastaava puolue on jo pienpuolue.

    Äänestä

Kainuun ja Kepun politiikka on ollut heikosti matemaattista. Lähetetään yksi koulutettu nuori Etelä -Suomeen tai ulkomaille ja otetaan kymmenen somalia tilalle. Näillä eväillä pitäisi maakunnan olla ja pysyä elinvoimaisena. Minä olen sivistymätön juntti --en ymmärrä tällaista matematiikkaa.

Äänestä

Ei se kansan ostovoima nouse jos tuodaan muualta porukkaa ja lyödään rahat kouraan. Jos ois töitä kaikille, tilanne olisi mielestäni täysin toinen. Ihan sama kuka ne työt tekee, musta tai valkoinen. Mutta jos tässä taloustilanteessa olevaan kuntaan otetaan väkeä joka ei tuota, jossain mättää ja pahasti.

Äänestä

Ainakin Kainuunn Sanomien pääkirjoitus puolusteli tätä vuolasta maahanmuuttoa.

Onhan nämä kainarin pääkirjoitukset tasoltaan nykyään niin heikkoja.
Suorastaan hävettää jos joku ulkopaikkakuntalainen lukee tämän lehden pääkirjoituksia ja ajattelee Kainuun senkin pohjalta olevan todellinen takapajula jo lehden pääkirjoitusten tasonkin suhteen.

Äänestä

Se on mamukiimainen vihervasemmisto, joka noita mamuja haluaa ympäri Suomen. Ei kepu.

Äänestä
  • Haastattelussaan 2008 Katainen arveli Suomen tarvitsevan vuoteen 2025 mennessä 1,8 miljoonaa maahanmuuttajaa. Vihervasemmisto jää kirkkaasti hopealle tässä skabassa.

    Äänestä

pennanen on paras persu ikinä. ihku

Äänestä

lestadiolainen pennanen

Äänestä

persu pennanen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


j-pennanen kirjoitti:

Se on kepun läkke Kainuun ongelmiin !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu