MITÄ VITTUA?

SAATANAN SAATANA

Siis mitä helvettiä, sain n. 140€ laskun vaikka en ole tehnyt sillä mitään koska käytän luuria erittäin harvoin, perusluuri vielä! Ei voi olla totta, onko minut huijattu vaikka minulla on ollut kapula kädessä jo monta vuotta tekemättä sillä hevon vittuakaan? En edes vastaa tuntemattomiin tai numeroihin joita en edes tunne enkä mitään joka kohottaa laskua! Minulla on normaalisti ollut todella pienet laskut joissa harvoin on edes pientä puhelua, hyvin harvoin teen puhelimella soittoja. Mikä saatanan huijari on päässyt käsiksi, vai onko Sonerastakin tullut huijari nykyään? *******!

3

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pyyhis

      Puheluun vastaaminen ei varmasti maksa Suomessa mitään, vaikka se tulisi sieltä hevon vitusta. Takaisin soittaminen on sitten eri asia.
      Joko siis olet soittanut tai lähettänyt txt viestin johonkin kalliiseen numeroon vahingossa, joku on lainannut puhelintasi, tai Soneran laskussa on virhe.

      Sonerallakin on varmasti liittymän hallintasivu jossa voit tarkastella erittelyä puheluiden ja tekstiviestien osalta. Sinuna tarkastaisin erittelyn välittömästi, jotta voit reklamoida mahdollisista virheistä heti.

      Viihdenumeroesto puheluille ja tekstareille on suositeltava jos et kyseisiä palveluja käytä.

      • joku vain...

        "Puheluun vastaaminen ei varmasti maksa Suomessa mitään, vaikka se tulisi sieltä hevon vitusta"

        Niin ellei sitten tule ulkomailta, sitten saattaa vituttaa ketä tahansa. Tuntemattomiin etenkin ehdotan ettei missään nimessä saa vastata.


    • aloittaja...

      Joo oli tapahtunut väärinkäsitys, ei mitään enää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1498
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1411
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe