Moikka ! Minä olen miettinyt moneen kertaan olenko normaali .. Olen 12 vuotias tyttö , täytän 13 tänä vuonna ..(: olen n. 148 cm pitkä ja painan 44.3 kg ;( omasta mielestäni olen iso kokoinen ;( olen karkkilakossa ja yritän käydä lenkillä .. Mutta siis kysymys kuuluu olenko normaali ??
Olenko normaali ?
Olenko normaali
469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
et ole. olet epänormaali. olet epänormaalisuuden multihuipentuma.
Olikos tuo nyt sitten viisaasti sanottu?? Enpä usko.
jos täällä joku on epänormaali niin se kylläkin on ewrtgdbvzs... mutta asiaan et ole epänormaali. jatka lenkkeilemistä ja tuo karkkilakko kuulostaa hyvältä :)
Karkkilakko on aina hyväksi :D Säästää myös hampaita. Normaalia ei ole olemassakaan, painostasi en tiedä onko hieman ylikanttiin siitä suosituksesta vai ei mutta lenkkeilyn lisäksi kannattaa myös syödä monipuolisesti ja säännöllisesti, niin homma lähtee toimimaan. Mutta jos ylipainoa ei ole niin tuohan kuulostaa ihan hyvältä :D :)