Esikoinen syntyy ensi vuoden puolella ja joutuu näillä näkymin viettämään ison osan ajasta alasti, sillä kivoja vauvanvaatteita ei tunnu löytyvän mistään. H&M:ltä on löytynyt yksittäisiä kivoja juttuja, samoin lundmyr of swedeniltä ja Paul frankilta. Ulkomaisista nettikaupoista olen tilaamassa esim Moloa. Mihinkään rytkyihin en lastani halua pukea, mutta en nyt viitsisi pistää satoja euroja vauvan vaatteisiin. Mistä siis löydän kivoja vauvan vaatteita edullisesti. Pukeudut itse street-tyylisesti, ja haluaisin pukea lapseni samaan tyyliin. Vinkkejä?
Kiitän jo etukäteen!
Mistä kivoja lastenvaatteita?
8
655
Vastaukset
- 1vpojanäiti
Facebook kirppareilta(molo kids, mini rodini, polarn o. pyret, ticket to heaven, småfolk, metsola) ja huuto.netistä. Vauvat kasvaa niin nopeasti, että pieniä vaatteita saa hyväkuntoisina myös käytettynä :)
- jeesus3
Tuolta löytyy melkein mitä vaan tarvitsetkin!
http://vaatetukku.blogspot.fi/p/vauva.html - emiluy
tuolla on aika kivoja
http://www.polkashop.fi/lapset-c-74.html - Racc00n
www.pikkukoala.fi
www.lastentavarat.fi
www.luomupuuvilla.fi
Tuossa ainakin muutamia kauppoja - vauvan-vaatteet.fi
Edulliset vauvan/lasten vaettet netistä http://vauvan-vaatteet.fi/
Tervetuoloa edullisille ostoksille!:)- Siri81
Mä olen ostanut mm. Lekmeristä. Siellä on tosi hyvä valikoima kaikkea, vaatteita ym ja hinta-laatu on mun mielestä kohdillaan. Tilasin taas kun löysin sinne alekoodin http://alennuskoodit.eu/alennuskoodi/lekmer-10-alennus/ niin tuli vielä halvemmaksi.
- Anna-1983
Tässä yksi www.kullannutut.fi ja siellä on ilmaiset toimituskulut sisävaatteille!
- Napero Fani
tuolta saa ainakin ihan suomalaista vaatetta vauvalle ja näyttäisi olevan aikuisillekin www.scala-shop.fi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1036532Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d25244515Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243013Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1331256- 431181
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.103886Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi49862Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50834Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si26811- 43758