Syyte: Poliisipomo pahoinpiteli naisen yökerhossa, tavallisella kansalaiselta lähtisi aseluvat pahoinpitely syytteen tullessa mutta entä poliisipomon aseluvat, vieläkö on rivolli taskussa. Onko kansalaiset tasavertaisia lain edessä siis kysyn Onko??
Lähteekö polisiipomolta aseluvat?
;;;;;;;;;;;;;;
1
171
Vastaukset
- Wesson Smith
Eivät ole.
On kieltämättä irvokasta, että rikoksesta tuomittu poliisi voi usein jatkaa työssään ja kantaa palvelusasetta, vaikka tavallinen kansalainen menettäisi moisesta oitis aselupansa.
Mutta mehän tiedämme, ettei asevainon taustalla ole tasa-arvo tai turvallisuuden lisääminen, vaan EU:sta ja YK:sta sanellut käskyt, jotka ohjaavat kehitystä kohti harvainvaltaa ja poliisivaltiota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192695Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701111Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2141098- 401015
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38941- 5928
- 36906
- 47904
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123873Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36827