Linux romuläppäriin

Ostin romuläppärin ja päätinpä laittaa siihen Linuxin. Kokeilen paria Linuxia, joista valitsen yhden jota alan opettelemaan. Siinä loitsuessa tulee menemään paljon energiajuomaa. Toivon, että minusta tulee mestariloitsuja!
567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

LOL v_tun wannabe velho!

Äänestä

Odotan innolla, sulla ei tuo into Linuxin asenteluun lopu.

Äänestä

Älä kokeile sinun taidoillasi ja asenteella. Asennuta lähi liikkeessä pikku rahalla Windows.

Äänestä

Asenna Windows 8, toimii hyvin vahoissakin koneissa.

Äänestä
  • Asenna sinä edes se, ettei Billin tulot ihan putoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aloitteleva loitsuja kirjoitti:

Ostin romuläppärin ja päätinpä laittaa siihen Linuxin. Kokeilen paria Linuxia, joista valitsen yhden jota alan opettelemaan. Siinä loitsuessa tulee menemään paljon energiajuomaa. Toivon, että minusta tulee mestariloitsuja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu