miksi minulle aina käy näin..

..kun näen sinut. tänäänkin olisin halunnut sanoa vaikka mitä, mutta aina kun vain kuulenkin että tulet käymään tai saan nähdä sinut alkavat kasvoni punoittamaan ja käteni vapisemaan. en tiedä huomasitko kuinka onnettoman ujo olin taas tänään seurassasi ja punainen kuin kirsikka. haluaisin oikeasti vain olla tavallinen itseni kanssasi, mutten mahda itselleni mitään. olet niin ihana
6296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos säästäisit ihan vaan päiväkirjaasi nämä...

Äänestä

Tsemii sulle. Voi olla et kaikki mitä sille sanot, päätyvät yleiselle keskustelupalstalle. Syystäkin kandee olla varuillaan. Sun keho viestii sinulle hälytyskelloin, että tässä on kyse jostakin muusta kuin ihmisen aiheuttamasta ihastuksesta!

Mä ymmärsin, että hän kääntää uuden tyhjän sivun ihan oikeassa päiväkirjassa ja antaa aikaansa niille, jotka häntä todella tarvitsevat.

Viimeiseksi sanoiksi hän sanoi, kuinka hän on väsynyt ja ajatus unisesta miehestä peittojen alla houkuttaa niin paljon, että hän nappaa taksin ja hurauttaa suoraan kotiin.

Kiitos paljon ihan kaikesta ja toivottavasti uni maittoi :)

Äänestä

Aivan sama tilanne täälläkin... niin ihana tyttö

Äänestä

Ihan sama tilanne täälläkin. Olen varma, että hän on huomannut ihastumiseni ja vaivaantuneisuuteni kun hän yrittää jutella minulle, mutta en vain pysty kuin tärisemään. Musta kun tuntuu että hän nauttii saamastaan rektiosta.

Miten te muut olette päässeet kuiville tilanteesta?

Äänestä

Minullahan joskus näin tullut ja jopa ehkä hieman tärisin.Sitä tulee ja menee,mutta missä tämä tapahtuu?Hei keskustelijoita:Kerro myös missä tapahtuu suomea?He ainakin tulee minun kohdalla välillä ujo ja välillä hymyillä noin vaan..Tein samoin heille hymyillen.Tottakai aina on ihana:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluan muuttua kirjoitti:

..kun näen sinut. tänäänkin olisin halunnut sanoa vaikka mitä, mutta aina kun vain kuulenkin että tulet käymään tai saan nähdä sinut alkavat kasvoni punoittamaan ja käteni vapisemaan. en tiedä huomasitko kuinka onnettoman ujo olin taas tänään seurassasi ja punainen kuin kirsikka. haluaisin oikeasti vain olla tavallinen itseni kanssasi, mutten mahda itselleni mitään. olet niin ihana

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu