Andamanin saaret – elefanttitilanne?

Jack202020

Moikka,

Olen menossa Andamaniin ja tämä on vähän outoa... olen elefanttifani. Oletteko käyneet siellä ja näittekö noita upeita eläimiä?

Olen superonnellinen vastauksestanne. Kiitos ja kummarus!

2

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sadhu Baba.

      Havelockin Radha Nagarissa nain turistien ratsastelevan elefantilla. En tieda mita maksaa ja kuka jarjestaa. Little Andamanilla nain riksan kyydissa ollessani pari ronsua uimassa joessa tien vieressa. Siella ne on kai metsatoissa eika turistien palveluksessa.
      Litle Andaman on muuten ihan mukava paikka jos tykkaa rauhallisesta paikasta. Biitsit ja maisemat on hienot. Mitaan yoelamaa ei ole ellette kenties muiden paikalla olevien matkailijoiden kanssa hae kaupasta viinaksia ja istu keskenannne iltaa. Matkailijoita saatta olla paikalla vain yhden kaden sormilla laskettava maara mutta joulukuussa kenties jopa huimat 50.

    • Chappedude

      Joo näin rantabungalowistani meressä kylpemässä 13 vuotta sitten. 2 vuotta sitten uusintamatkalla ei ollut bungalowista eikä norsuista tietoakaan. Turismi oli siis kasvanut isosti. Mut ei hätää, siel on norsuja ja saaria muitakin. Aivan ihana paikka vieläkin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Zelenskyi ei suostunut nöyrtymään Trumpin ja Vancen edessä, siksi meni pieleen

      Trumppia täytyy imarrella, silloin homma toimii aina. Tähän Zelenskyi ei suostunut.
      Maailman menoa
      673
      4529
    2. Harmi että

      Pidät niin vastenmielisenä. Olen minäkin välissä ollut ihan kamala sinulle ja ihmetellyt miten voit minusta tykätä. Se o
      Ikävä
      20
      2205
    3. Ajattele miten

      Paljon ottajia sinulla olisi
      Ikävä
      102
      1376
    4. En rehellisesti usko et oisit

      Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos
      Ikävä
      18
      1231
    5. Tekisitkö jotain toisin

      Kaivattusi kanssa alusta alkaen? 😍
      Ikävä
      71
      1168
    6. Trump näytti slipoveri-ukolle kaapin paikan!

      Slipoveri-ukko Ukrainan presidentti Volodimir Selenskyi meni tapaamaan valkoiseen taloon Trumppia ilman kunnon tuliaisia
      Kajaani
      123
      999
    7. Nainen, olet jotenkin lumoava

      Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel
      Ikävä
      66
      998
    8. Jos saan sinut elämääni

      niin minun täytyy nukkua ihan ensimmäiseksi 2vk putkeen. Sopiiko se sinulle? Väsynyt olen ollut ja niin levollinen olo
      Ikävä
      75
      925
    9. Kun Zele jenkeissä kävi

      Enää ei Zele saanutkaan miljardeja ilmaista rahaa niin helposti. Läksyttivät oikein kunnolla pientä miestä ja joutui poi
      Kitee
      255
      884
    10. Tulee ikävä

      Ja toivon että saan anteeksi ❤️
      Ikävä
      65
      876
    Aihe