Auratien liikenne. On vain ajan kysymys milloin jotain sattuu. Tosi paljon koululaisia,lenkkeilijöitä ja muita EI autoilevia. Kapea tie, paljon autoja. Tuurilla mennään.
Auratien liikeenne.
kyllä lähtee
9237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Meitei kiinnosta tippakaan sun Auratien LIKEENNE meitä kiinnostaa Oravankadun Happening ja mikä siellä roikkui männyn latvassa tuliko tämä selväksi tulihan!
Aika noloa :)))
3 luk.,
Auratiellä on liikennettä eikä tule vähenemään. . Mekin lappilanmäellä kuljetaan Heinolaan sieltä. . . Ei haittaisi vaikka siellä olisi pyörätie, . .tosin kaustarissa kaupunkiin kannattaa kulkea jyväskyläntien kautta. Auratien käytön hankaloittamista pitäisi miettiä ja viedä aloitteena eteenpäin. Otan asian hoitaakseni. Töyssyjä, nopeusrajoitukset, jonkinlaista estettä kulkemiseen. Katsotaan mitä saadaan aikaan.
Auratien käytön hankaloittamista?Siis tarkoittanet parantamista?On pyydetty aikanaan kaupungin päättäjiä tulemaan katsomaan menoa aamuisin koululaisten kouluun menon aikaan.Varsinkin Auratien ja Vanhan-ouluntien risteys on todella vaarallinen.Läheltä piti tilanteita päivittäin,varsinkin jos autoilija erehtyy ohittamaan juuri risteyksen tienoilla jalankulkijaa tai pyöräilijää.Nyt kun ratasiltaa ym laitetaan uusiksi olisi hyvä sauma tehdä myös kevyen liikenteen väylä,vaikka kapeampikin,Auratielle ja myös em.kaustarin kioskilta köykärille.Mieluusti edemmäksikin.Ilman hölmöjä verukkeita tien nostotarpeesta tai muusta "teknisestä" mahdottomuudesta.
Tarkoitan nimenomaan hankaloittamista, siis tarkoitan sitä autoilijat valitsisivat toisen reitin. Pyörätie siihen olisi myös tarpeen. Sekä ns. Jumppasen mutkan suorittaminen, jotta näkyvyys paranisi. Toyssyjä yhtä tiheään kuin Kälviällä keskustassa
Tunnen Auratien. Olen seurannut sen autoliikennettä pidempään. Autot eivät piittaa nopeusrajoituksista.. Autoliikenne on vilkasta. Tie on todella kapea ja varsinkin hengenvaarallinen koululaisille. Jos minun olisi valittava asuinympäristö itselleni ja turvallisuus lapsilleni. Auratien ympäristö on viihtyisä asuinympäristö. Mutta lasten turvallisuus on retuperällä. Siihen ei kaupunki panosta. Hylkäsin Auratien ympäristön asuinpaikkana, vedoten, lasten turvallisuuteen Auratiellä ei ole kiinitetty huomiota turvallisuuteen. Töyssyt ja pyörätiet puuttuvat. Muuttakaa Koivuhakaan, siellä on pyörätieitä, ja turvallista liikkua. Pyörätiet ovat kevyenliikenteenkäyttäjille ja autoiulijoille omat tiet.
onko tie vielä suljettu milloin se avataan
joo vaarallinen tie