Nyt pulistaan! XD

Do di! Ny ois kundit ja likat tillaisuus pulista lemppari musiikistanne ja lempi tv-sarjoistanne/leffoistanne... Simpsonit ja JVG, David Guetta, South Park, Maroon5, Myytinmurtajat, Pasila jne. on mun omia suosikkeja. Ei ku vaa kommenttia tulemaa!
476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...Ja Zombieland on hyvä!

Äänestä

Tilaan Koululaista ja GIRL:IT-lehteä.
Molemmissa lehdissä voi kysellä apua kaikenlaisiin juttuihin
(paitsi että girl:it on vain tytöille).
Ja olen huomannut, että aina siellä on tuhat kertaa sama kysymys:
"Olen ihastunut yhteen kivaan tyttöön/poikaan ja haluaisin kertoa hänelle. Mutta miten?" Se ei oo oikeesti niin vaikeeta kun kaikki luulee! Tiedän, koska tunnustin itse viime viikolla eräälle pojalle tunteistani.
Menin sen luo ja pyysin sen kavereita lähteen hetkeks vähä kauemmas, sitten kerroin sille "Joo..mun on nyt pakko kertoo tää sulle, mä tykkään susta."
Sitten menin kavereitteni luo ja katsoin kun hän kertoi kavereilleen
tämän uutisen.
Hän ei ole vältellyt minua, käyttäytyy normaalisti
paitsi katselee minua kyllä enemmän.
Seuraavassa dickossa pyydän häntä tanssimaan...
ellei hän pyydä ensin?

Äänestä

ennen koulun alkua oltiin laivalla ja osallistuttiin "ota lomaa loskasta"-kilpailuun ja voitettiin 8 hengen risteily. no tänä viikonloppuna oltiin sittten silä palkintoristeilyllä. Tälläkin kertaa osallistuis kilpailuun, tosin se oli "tuttifrutti"- kilpailu. Sanoinkin veljilleni juuri ennen voittajan julkistamista että pitäisi käydä aikamoinen tuuri että voittaisin....niin sitten se risteilyisäntä sanoo mun nimen....olin ihan kuin puulla päähän lyöty! sain Fazerin kassin jossa oli Tuttifrutti karkkipussi, silmälasi pyyhe, mainospaita ja.....Yllätys yllätys, RISTEILY-LAHJAKORTTI!!!!! Eli taas mennään risteilylle. tää oli jo mun 4. risteily tänä vuonna!!!!
Me mennään AINA Silja Linellä, koska on paras ja toiseks mun täti on siellä töissä!

Oletteko te olleet risteilyllä tänä vuonna? millä laivalla? missä (ruotsi vai viro yms.) ?

Äänestä

joo no nyt on siis mun vuoro pulista ja mä pulisen tosta GIRL:IT kerhosta ku muo oikeesti ärsyttää ku yritin osallistuu yhtee one direction kisaa ja siin oli kysymykset nii niihi ei voinu vastata! missää ei ollu linkkei eikä mtn!?!?!? Ja sitte katoin bonuksia nii ei ollu semmost huulirasva boonus pakettii mitä lehes oli mainostettu vaa oli JB leffa, joku ihmeen kirjasarja ja vaikka mitä muuta muttei mtn mainintaa siitä huulirasvasetistä!?!? Minun mielestä GIRL:IT kirjakerho on täyttä poaskaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirjottelenkivojatääl kirjoitti:

Do di! Ny ois kundit ja likat tillaisuus pulista lemppari musiikistanne ja lempi tv-sarjoistanne/leffoistanne... Simpsonit ja JVG, David Guetta, South Park, Maroon5, Myytinmurtajat, Pasila jne. on mun omia suosikkeja. Ei ku vaa kommenttia tulemaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu