Onko palstan lukijoiden joukossa ketään Villiruusutalon tilaajaa, jonka talo on tehty valmiiksi asti ? Meidän talo pian vuoden myöhässä eikä Tepponen edes vastaa puhelimeen.
Villiruusu
14
2902
Vastaukset
- talopaketti1
Olen miettinyt villiruusutaloa. Miksi muuten päädyit villiruusu taloon? hinta vai jokin muu?
- Villiruusun naapuri
Villiruusu sinänsä on aivan hyvä valmistalo, tällä hetkellä firmalla vain on jonkin nasteisia talous- ja toimitusvaikeuksia. Jos puoti saa taloutensa kondikseen ja jatkaa toimintaa Villiruusutalo on aivan varteenotettava vaihtoehto.
- talopaketti1
Onkos villiruusutalo edullinen vai kuuluuko kalliiseen ryhmään?
- hulluruusu
Kalliimmasta päästä.
- Kiinnostaika
Sika hintanen kaikkinensa
- Murheenkryyni
En todellakaan voi valitettavasti suositella kyseisen yrityksen taloja. asiat rempallaan suuntaan jos toiseenkin. Komeita kyllä ovat.
- 432442
Ainakin mallitalot näyttää olevan repäisty jostain vuosisadan takaa. Ihanko tosissaan noita latoja halutaan omaksi kodiksi?
- Valkeala
Itse asun Villiruusun tekemässä ja talossa ja tyytyväinen olen ollut. Tepponen ei ole aina ollut kovin helposti tavoitettavissa, mutta on aina vastannut kyllä huutoon. Tuo vuoden myöhässä olo kuulostaa kyllä trollilta.
- I. Räty
Kerran kävin ko. Valmisteessa. Ei saatana, asuntomessuilla vielä. Hirveä lato. Lattiat notkui enemmän kuin 60 luvun kesämökissä. Ja ulkonäkö vielä huonompi.
- 121212121
Ei välttämättä trolli. Ehkä tarkoittaa puutteiden ja vikojen yms. korjausta, joita mm. villiruusun käyttävät ali-urakoitsijat eivät tee miellellään, koska saamisia on kuulemma hyvin pitkältä ajalta. Aliurakoitsijat suunnittelevat velkojain kokousta, pitkäaikaisten saamistensa vuoksi. En usko että kauaa enää konkurssiin....
- Asal.sa
Meillä ei ole Villiruusulta talopakettia vaan autotallipaketti ja kaikki ei ole sujunut aivan kuten olisi pitänyt toimituksen osalta.
Hieman samanlaisia kokemuksia kuin muutamalla jo yllä kirjoittaneella, toimitus viivästyy eikä puhelimeen tai sähköpostiin vastata.
Meillä tämä on mennyt jo hieman törkeyden puolelle, sillä selvästi meiltä tuleviin puheluihin ei haluta enää vastata. Vieraasta numerosta soitettaessa on vastattu.
Kun sopimus tilauksesta oli tehty alkoi vaikeudet, ensin oli hankala saada vahvistusta toimituspäivästä ja jo tällöin yhteydensaanti alkoi takkuilemaan.
Ei kuitenkaan vielä pidetty asiaa sen ihmeempänä, kun kuitenkin jossain vaiheessa yhteyttä saatiin. Joskin aikaa kului.
Meille luvattiin alustava toimitusaika mutta vahvistus jäi saamatta, vaikka oli luvattu asiasta ilmoittaa.
Ei auttanut muuta kuin odottaa tuleeko paketti vaiko ei, kun yhteyttäkään ei meinannut saada.
Samoin kävi lupakuvien osalta, puhelimessa luvattiin toistuvasti että ne tulevat ja törkeästi jopa sanottiin niiden olevan postissa, vaan eipä niitä kuulunutkaan.
Viimein saimme nekin.
Nosto-oven moottoriosien osalta toimituksessa on virhe, he ovat toimittaneet väärän osan. Tämä varmistettiin nosto-oven valmistajalta, joka kertoi että Villiruusun tulee toimittaa meille oikea osa.
Eipä ole osaa kuulunut. Viimeksi kun yhteyttä on saatu luvattiin jälleen törkeästi että osa tulee tämän viikon alussa eli 7.-9. tammikuuta! Mutta eipä ole mitään kuulunut eikä tarvinne edes mainita ettei yhteydenottoihimme puhelimitse tai sähköpostitse vastata.
Uskallan väittää että me olemme ihan asiallista sakkia, hankaliksi asiakkaiksi meitä ei ole voinut väittää. Melko kärsivällisiä olemme olleet.
Nyt alkaa kuitenkin olemaan sen aika että asia on vietävä eteenpäin kun eivät kerran halua hoitaa asioitaan.
Antaisin vielä anteeksi, jos olisivat asiallaisesti kertoneet toimitusvaikeuksista mutta suoranaista valehtelua ei voi anteeksi antaa.
No, tässä lyhykäisyydessään meidän kokemuksia.
Tämä kertomani ei ole ainakaan millään tavalla liioittelua ja ilmoittaisin tässä jopa nimenikin muutoin, mutta koska asia mennee eteenpäin lienee ainakin toistaiseksi fiksumpaa olla mainitsematta.
Autotallin kanssa tällainen ei ole kuolemaksi, mutta en soisi talopaketin ostajien kokevan samanlaista. - Alpo.heik
Ei ne työmaat valmistu/hoidu huoltoaseman kahvilassa istuen. Päivästä toiseen näin kuitenki kyseisen yrityksen "johtaja" havaittavasti tekee....
- harraste1
Mittatilaus autotallipaketti tilattiin keväällä 2012 ja pienien vaikeuksien jälkeen talli valmistui syksyllä suurinpiirtein aikataulussa. Hienosti hoitivat reklamaatiot, vaikkakin viivettä niistä syntyi. Mitään negatiivista ei heidän palvelustaan jäänyt. Hinta/laatusuhde oli kohdallaan verrattuna "isoihin" toimijoihin suunnnilleen samoilla tarviketoimituksilla.
- kookoo332200
harraste1 kirjoitti:
Mittatilaus autotallipaketti tilattiin keväällä 2012 ja pienien vaikeuksien jälkeen talli valmistui syksyllä suurinpiirtein aikataulussa. Hienosti hoitivat reklamaatiot, vaikkakin viivettä niistä syntyi. Mitään negatiivista ei heidän palvelustaan jäänyt. Hinta/laatusuhde oli kohdallaan verrattuna "isoihin" toimijoihin suunnnilleen samoilla tarviketoimituksilla.
Sama meininki tuntuu jatkuvan. Lupakuvia ei meinaa saada ja puhelimeen eivät enää vastaa. Suosittelen kaikkia harkitsemaan tarkkaan ennen kuin ryhtyvät yhteistyöhön ks. Yrityksen kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido1173613Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.313129Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1352670En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v152203Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦142082Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain2032060- 361995
- 1201850
- 291821
- 351804