Suomi24 Treffit

Minulla oli ilmoitus siellä, ja sitte poistin koko nimimerkin suomi24 kautta, mutta treffi ilmoitukseni on vielä siellä ja kohta olen varattu ja en haluaisi, että sillä näkyy kaikille, että olen sinkku..
Eikös se ilmoitus lähte automaattisesti sieltä 3kk päästä vai pitääkös tässä alkaa jotain toimenpiteitä tekemään?
2178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kohta olet varattu? Jaahas on jollain sit ongelmat.

Äänestä

Heippa,

Kannattaa ottaa yhteyttä käyttäjätukeen esimerkiksi asiakaspalautelomakkeella http://www.suomi24.fi/palaute/lomake. Kerro heille käyttäjätunnuksesi ja syy, miksi haluat sen poistaa. Valitettavasti treffiprofiili jää kummittelemaan, jos poistat ensin suomi24-tunnuksen. Tällaiset asiat tullaan huomioimaan Treffien kehityksessä.

Terveisin,
Elina
Suomi24

Äänestä

Kommentoi aloitusta


halloota__ kirjoitti:

Minulla oli ilmoitus siellä, ja sitte poistin koko nimimerkin suomi24 kautta, mutta treffi ilmoitukseni on vielä siellä ja kohta olen varattu ja en haluaisi, että sillä näkyy kaikille, että olen sinkku..
Eikös se ilmoitus lähte automaattisesti sieltä 3kk päästä vai pitääkös tässä alkaa jotain toimenpiteitä tekemään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu