Muuraaminen helppoa?

Miten vielä voi olla huonoja muurareita, vaikka muuraaminen on ihan helppoa?
181176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Syy on viinan hinnassa, liian halpaa.

Kaikkihan osaa muurata selvinpäin, kunhan oppii vain pysymään pois sllaisesta talosta johon ei ole tilattu.

Äänestä

On on helppoa on!!!! Sen tähden minäkin olen muuraillut jo 45-vuotta.Se on muuten aika rahakasta hommaa heh heh.

Äänestä
  • Helppoa rahaa saa ja voi kusettaa asiakkaita.

    Äänestä

  • Sopii laiskoille kirjoitti:

    Helppoa rahaa saa ja voi kusettaa asiakkaita.

    Jep jep!!! Samaa firmaa minäkin olen kusettanut jo 45-vuotta.

    Äänestä

Meillä ainakin kaikki muurarit on olleet valehtelevia juoppoja. Onko muilla samanlaisia kokemuksia?

Äänestä
  • Miten tämä liittyy muurauksen helppouteen???

    Äänestä

  • tollo vaan kirjoitti:

    Miten tämä liittyy muurauksen helppouteen???

    varmaan valehtelee osaavansa ja juovuksissa tekee sutta

    Äänestä

  • toinen tollo kirjoitti:

    varmaan valehtelee osaavansa ja juovuksissa tekee sutta

    Upeasti analysoitu aihetta!

    Äänestä

Meillä muurari teki sutta selvinpäin

Äänestä

meillä hyvä muurari teki "sudelle"jopa hännän ja vieläpä huonoista tiilistä.

Äänestä

Meillä humalainen muurari oli juovuksissa, teki sutta ja varasteli lähtiessään.

Äänestä

Vaikka muuraaminen on helppoa se vaatii silti oiketa miehet tekemään sitä. Muuraaminen vaatii kiinnostusta ja omistautumista työlle.

Äänestä

Muuraaminen helppoa, koska jos niin olis tekis kaikki herrat pelkkiä muuraushommia.

Äänestä
  • mukavia hommia, muuraaminen on helppoa mutta ei mukavaa

    Äänestä

Eikös se jotenkin mene, että kahden juomaputken välissä nostellaan kuraa ja tiiliä päällekkäin sellaisessa talossa, mihin on tilattu.

Krapulan helpotusta saa vittuilemalla
hanslankarin kuran teko taidoista.

Äänestä
  • että kuraa laitetaan sen takia, ettei tiilet kolahtele niin kovin, kun muurarit on työmaalla rapulassa tai juovuksissa ja voi olla, että päähän sattuu se kolina

    Äänestä

Tuli taas todistettua. Olisi pitänyt itse muurata niin olisi tullut hyvä.

Äänestä
  • Meillä muurari muurasi takan nyt se meinaa kaatua-laitoin pönkän.Tilasin timpurin joka lupasi korjata.Puretaan pois ja tehdään uusi.Tämänkin piti olla ammattimies.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huonot muurarit kirjoitti:

Miten vielä voi olla huonoja muurareita, vaikka muuraaminen on ihan helppoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu