Miten vähennän korvikkeen määrää+rintaraivari

korvike pois

Täysimetin vauvaa 3 kk asti, kunnes neuvolasta suositeltiin lisämaitoa, kun painoa oli tullut liian vähän. Tästä alkoi kierre, joka johti siihen, että nyt 4 kk:n iässä tissillä ollaan satunnaisesti ja korviketta menee melkein 400ml/vrk :( Enää ei tule edes kunnon tunnetta herumisestakaan.
Yritän kyllä tarjota vauvalle rintaa eriasennoista mutta raivari tulee heti. Joskus ottaa muutamat imaisut ja sitten jo irrottaa. Olen tarjonnut rintaa ennen pulloa, pullon ohessa ja pullon jälkeen. Ennen pulloa, kun vauva on nälkäinen, on edes turha yrittää imettämistä.
Olen myös päivittäin pumpannut rinnat kunnolla tyhjiksi ja saan toisesta rinnasta tulemaan paremmin kuin toisesta. Kumma kyllä, tätä parempaa rintaa vauva hylkii enemmän. Rintamaito pullosta kelpaa hyvin. Miten minun kannattaisi nyt toimia?

1

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lopeta korvikkeen

      anto ja siirry soseisiin.Ehkäpä huolii tissiä paremmin kun pullo jää pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2055
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe