Soini torilla, HäSa ei

En sitte kerenny Timoa enkä Alataloa eilen torille kuulemaan. Kuulemma porukka oli, mutta päivän Hämeen Sanomissa ei ollut halaistua sanaa oppositiojohtajannvisiitistä.

Pelko persuuksissa ovat koaliittion voitosta. Heh:)
10134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olimme katsastamassa Raution tapetointia. Näette vaaliaattona.

Äänestä

Hyvin oli väkee,voitto kotiin.

Äänestä

Minä kävin äänestämässä kokoomusta protestiksi persuille.

Äänestä
  • Ja minä vihreitten Airi Raitarantaa toiveissa inhimillisyys ja asiallisuus.

    ps.Olisin äänestänyt Raitarantaa kokoomuksessa tai demareissakin mutten koalitioon kuuluvana.

    Äänestä

Tällä Airilla tuntuu olevan melkoinen kannatus tulossa noin ensikertalaiseksi. Kävin Katuman lähiökeskuksessa ja siellä ei paljon muusta puhuttukaan. Hän nähtävästi on herättämässä paljon myös sellaisia ihmisiä mukaan, jotka eivät ole varmaan koskaan ennen ole edes äänestänyt. Seurakunnan piireissä hänellä varmaan on myös kannatusta. Pelkään vaan pahoin, ettei Airin isompikaan äänisaalis riitä, koska läpimenoon vihreillä ei esim 100 ääntä riitä vaan hänen edelleen menee joku demari tai kokkari 30 ääntä pienemmällä saaliilla, kiitos tämä suhteellisen epäreilun vaalitavan.

Äänestä

Kuka sen Soinin läskipersun olisi halunnut nähdä?

Äänestä
  • Harmi vaan kun en päässyt paikalle, siellä oli väkeä enemmän kun kokoomuksen ja demareiden tilaisuudessa yhteensä, ihan hyvä juttu. Ps. väenpaljoudesta kertoi
    yks kok. tuore ehdokas, joka saattaa loikata PS:iin!

    Äänestä

  • vihanneskauppias kirjoitti:

    Harmi vaan kun en päässyt paikalle, siellä oli väkeä enemmän kun kokoomuksen ja demareiden tilaisuudessa yhteensä, ihan hyvä juttu. Ps. väenpaljoudesta kertoi
    yks kok. tuore ehdokas, joka saattaa loikata PS:iin!

    Voiko ehdokkaatkin loikata? Herää kysymys, miksi ei mennyt suoraan sinne ehdokkaaksi? Ei usko pääsevänsä PS:n listalta läpi?

    Äänestä

Koskas Jykä tulee torille?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


julma-jorma kirjoitti:

En sitte kerenny Timoa enkä Alataloa eilen torille kuulemaan. Kuulemma porukka oli, mutta päivän Hämeen Sanomissa ei ollut halaistua sanaa oppositiojohtajannvisiitistä.

Pelko persuuksissa ovat koaliittion voitosta. Heh:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu