Lapponia house konkurssi

jooliaikan

Lapponia house on asetettu 19.10.2012 konkurssiin

18

6721

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • : 0

      Koko brändi on myös myytävänä.
      Hox pisnismiehet.

      • :ooo

        mikä he..etin brändi ? sen takiahan se meni konkurssiin kun ei pystynyt toimittamaan sellaisia taloja kun asiakkaat olivat ostaneet eikä hoitamaan reklamaatioitaan- sai paljon todella tyytymättömiä asiakkaita - on siinä sitten brändiä myytäväksi.


    • uudistus tulossa
      • Ahaaa

        Aha Lapponia näyttää nyt sitten mallia Omatalolle, miten se konkurssi kaiken vitkuttelun jälkeen lopulta tehdään.


    • Ikäväänkuolen

      Joutikin mennä

    • Savosta 1

      Ilkkujia riitää,kuka ostaisi hyvän tehtaan ja hyvän tuotemerkin....Työpaikkoja tarvittaisiin...Kemissäkin !

      Ex Lapponia myyjä !

      • Re build

        Joo Myötätunnot on täälläkin Kemiläisten puolella. Se oli vaan vähän huono lähtökohta lähtee saneeraamaan tehdasta jaloilleen. Kun portit olivat olleet jo tovin kiinni. Toivottavasti joku jatkaa


    • kuluttajan suojaa

      Onko tämä Lapponia-house käytännössä sama firma , joka aikaisemmin toimi Kesätunturin nimellä ja nykyisin jatkaa Premium-housena? Sama henkilö näkyy olevan toimitusjohtajana.

      Ostimme kesätunturitalon, jonka toimituksessa oli epäselvyyksiä. Nyt on mm. lämpökamerakuvauksissa pahoja vuotaja näkyvissä ja muitakin vikoja, joita ei paketin pytytysvaiheessa nähnyt, kun se vielä tapahtui niin äkkiä. Jostain kohti on löytynyt homekasvua.

      Onko näillä samoilla toimijoilla mitään vastuita aiemmista toimituksista vai menikö vastuut samalla kuin asiakkaiten ennakkomaksut 450 000 € ja tavarantoimittajien miljoona.
      http://www.kauppalehti.fi/omayritys/lapponia house kamppailee maksuvaikeuksissa/201207221423

      Mitä se sopimukseen kirjoitettu kymmenen vuoden vastuu tarkoittaa? Loppuuko se konkurssiin?

      • raikuli7

        Juu, kyllä harmittaa kun jäi saamatta 8 kpl sisäovia ja portaat parvelle. Tuskin pesänhoitaja ilmoittaa että ne puuttuvat 4000,- tulevat tilille.
        Voi paska sentään, ne 10 vuoden vastuutkin vielä ; (


      • suojaa on

        Nyt on vähän väärää tietoa- kyllä premium house on täysin eri firma, ei ole samoja omistajia kuin edesmenneillä kesätunturilla ja lapponiahousella. Sen sijaan nyt on tullut markkinoille domitalo niminen firma jonka pääomistajana on sama henkilö kuin noissa edesmenneissä firmoissa. Kysele sieltä- Tampereella näyttää pitävän pääpaikkaa.


      • huhhuijaa3
        suojaa on kirjoitti:

        Nyt on vähän väärää tietoa- kyllä premium house on täysin eri firma, ei ole samoja omistajia kuin edesmenneillä kesätunturilla ja lapponiahousella. Sen sijaan nyt on tullut markkinoille domitalo niminen firma jonka pääomistajana on sama henkilö kuin noissa edesmenneissä firmoissa. Kysele sieltä- Tampereella näyttää pitävän pääpaikkaa.

        Osu ja uppos - ei kahta ilman kolmatta..


    • Momondo88
      • Kohtuu uusi firma. Tuntuu mainostavan ja mallisto esillä: www.momohouse.fi


      • Jone-88

        Liikevaihdon kasvu 787 % Pitäsköhän vaihtaa alaa :D


      • monom
        Jone-88 kirjoitti:

        Liikevaihdon kasvu 787 % Pitäsköhän vaihtaa alaa :D

        Momo housen takana on sama herra joka omisti Kesätunturin joka meni konkurssiin ja joka omisti Lapponiahousen joka meni konkurssiin ..... ja omistaa nyt momohousen joka.....


      • Hjk33

        Kilpailijoita huolestuttaa selvästi :D


      • monom - miksi kova tarve mustamaalata ?

        Olet ilmeisesti kilpailevan talofirman edustaja :)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      118
      3862
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      56
      3185
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3157
    4. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3105
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      6
      3041
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2805
    7. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2537
    8. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2277
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      63
      2260
    10. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      62
      2119
    Aihe