Officen aktivointi

Pupuu

Ostin tossa jonkin aikaa sitte uuden koneen, jossa oli tää MSO 2010 startteri valmiina.
Mie sitte ilosena kysäsen vanhemmilta löytyykö meiltä vielä asennuslevy. Ja löytyihän meiltä tuollanen vanha Product Key, jonka sitte läpyttelin tonne aktivointiohjelmaan, joka sitte ilmottiki sen olevan käyttökelvoton (asennettu jo maksimimäärälle koneita).
No, ostin sitten uuden keyn, mutta nyt kun klikkaan sitä aktivointikohtaa ni kone muistaa edelleen tuon aiemman yrityksen ja huomauttaa ettei koodi kelpaa, eikä anna mitään chanssia edes syöttää tota uutta.
Jos joku fiksu tyyppi tietää miten saan ton nollattua/kierrettyä ni mun päivä ois pelastettu :)) Kai sen tuolla puhelinaktivoinnillakin saa hätätapauksessa hoidettua mutta mieluummin tekisin sen ihan ite tässä koneella.

2

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • startteri

      Startteri ei tarvitse tuotekoodia.
      Lainaus microsoftin sivulta:
      Käytän Office Starter 2010:tä:
      Jos käytät Microsoft Office Starter 2010:tä, ohjelmisto on tietokoneessa esiasennettuna. Office Starter 2010 on jo aktivoitu, joten Product Key -tuotetunnusta ei tarvitse antaa.
      Jos ostit 2010 paketin Product Key-tuotetunnuskortin, niin käy lataamassa täysi Office 2010 paketti ja anna tunnus siihen. Sitä kysytään heti asennuksen alussa ja ohjelma tarkistaa sen ja jos hyväksyy, niin Office aktivoituu heti samalla. Ei tarvitse erikseen aktivoida asennuksen jälkeen.

    • Pupuu

      Siis joo en oo ihan tomppeli, tiiän kyl et startteri toimii ilman mitään mut tarviin sen kunnollisen version ja ongelma oli ettei se sieltä aktivointikohasta antanu enää uudestaan laittaa koodia, mut sain tän nyt toimimaan lataamalla koko jutun uusiks netistä ni kaikki hyvin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      174
      10698
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      90
      7515
    3. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7376
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      28
      7374
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      88
      5753
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      52
      5228
    7. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      31
      4976
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      12
      4791
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      3
      2142
    10. Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!

      Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil
      Hyrynsalmi
      36
      1583
    Aihe