Ostin tossa jonkin aikaa sitte uuden koneen, jossa oli tää MSO 2010 startteri valmiina.
Mie sitte ilosena kysäsen vanhemmilta löytyykö meiltä vielä asennuslevy. Ja löytyihän meiltä tuollanen vanha Product Key, jonka sitte läpyttelin tonne aktivointiohjelmaan, joka sitte ilmottiki sen olevan käyttökelvoton (asennettu jo maksimimäärälle koneita).
No, ostin sitten uuden keyn, mutta nyt kun klikkaan sitä aktivointikohtaa ni kone muistaa edelleen tuon aiemman yrityksen ja huomauttaa ettei koodi kelpaa, eikä anna mitään chanssia edes syöttää tota uutta.
Jos joku fiksu tyyppi tietää miten saan ton nollattua/kierrettyä ni mun päivä ois pelastettu :)) Kai sen tuolla puhelinaktivoinnillakin saa hätätapauksessa hoidettua mutta mieluummin tekisin sen ihan ite tässä koneella.
Officen aktivointi
2
330
Vastaukset 2
- startteri
Startteri ei tarvitse tuotekoodia.
Lainaus microsoftin sivulta:
Käytän Office Starter 2010:tä:
Jos käytät Microsoft Office Starter 2010:tä, ohjelmisto on tietokoneessa esiasennettuna. Office Starter 2010 on jo aktivoitu, joten Product Key -tuotetunnusta ei tarvitse antaa.
Jos ostit 2010 paketin Product Key-tuotetunnuskortin, niin käy lataamassa täysi Office 2010 paketti ja anna tunnus siihen. Sitä kysytään heti asennuksen alussa ja ohjelma tarkistaa sen ja jos hyväksyy, niin Office aktivoituu heti samalla. Ei tarvitse erikseen aktivoida asennuksen jälkeen. - Pupuu
Siis joo en oo ihan tomppeli, tiiän kyl et startteri toimii ilman mitään mut tarviin sen kunnollisen version ja ongelma oli ettei se sieltä aktivointikohasta antanu enää uudestaan laittaa koodia, mut sain tän nyt toimimaan lataamalla koko jutun uusiks netistä ni kaikki hyvin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711086
- 64884
- 86810
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46673
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko78623- 62599
- 28585
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35575Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569