Edelleen 2012 hintatasosta

Lueskelin muutamia viestiketjuja liittyen hintatasoon Hua Hinissa eikä oikein vastauksia löytynyt.
Voisiko joku reipas matkaaja joka on käynyt Hua Hinissa tämän vuoden puolella kertoa hinta esimerkkejä ruoasta, juomista, kuljetuspalveluista yms.

En ole kiinnostunut jaarittelemaan siitä onko kyseinen paikka huono tai ei eikä minua kiinnosta jos jokin muu seutu sattuu olemaan jonkun mielestä superhypermahtava verrattuna Hua Hiniin.

Haluaisin myös arvioita paikan nähtävyyksistä ja niiden soveltuvuudesta lapsiperheelle (6 kappaletta 2-13vuotiaita). Reilusti miinusta ja plussaa peliin!!
6440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

lyhyesti edullinen...siis ruoka 2-6 euroa mitä nyt syökin. Tietenkin kun on noin iso porukka niin kustannukset nousee...ei mahdu edes 1 taksiin jne. Uusi vesipuisto, upeat rannat, Kwain joki jne.,..tekemistä kyllä on ja lapset viihtyy esim. rannalla useita päiviä. Teitä on siis 8 henkeä? Kyllä 100 euroa riittää per päivä...tietenkin retket maksaa enemmän mutta jos pelkästään ruoka, juomat, kulkeminen niin tuo on aika lähellä.

Äänestä

syöminen suht edullista jos syö siellä missä paikallisiakin näkee syömässä ja välttelee hotellien ravintolat ja hampurilais/pizza baarit ,taksikuljetukset kannattaa sopia esim. Kuisman/ tai jonkun muun kanssa ,heillä jos ON auto johon mahtuu kaikki ,ja retkipalvelutkin pelaa heiltä yleensä myös,jos olette ensikertaa liikkeellä taitaa aika mennä "huuli pyöreänä" paikkaa ihmetellessä ja muksut kyllä ajan saavat taatusti rannoilla kulumaan ja illat menee kaupunkia kävellen ja ilta toreilta löydätte kaiken mitä tarvitsette kohtuu edullisesti ilman suurempaa pelkoa huijauksista.

Äänestä
  • annelitäti kerroppa miten Kuismaan saa yhteyden kun kielitaito ei ole paras mahdollinen ja olisi kiva retkeillä ympäristössäkin jos olisi suomea taitava opas. Kiitos etukäteen.

    Äänestä

Kiitokset vastauksistanne!

Kerrankin asiallista.... Olemme tosiaan kerran käyneet phuketissa kahden pienimmän kanssa ja positiivinen kuva jäi siitäkin matkasta joten uskoisin hyvin menevän tämäkin:)

Äänestä

"JUNGLE TOURS Co.Ltd Antti Virtanen"
Kokeile tuota hakukoneella niin löydät lisätietoa. En mainosta enkä ole käyttänyt hänen palveluitaan, mutta jos haluat härmänkielellä niin Antti sitä vielä osaa. S-postaillut olen hänen kansaan.
Hinnoista en osaa sanoa onko ne muuttuneet. No taksikyyti Suvalta oli noussut. Ennen 2000 nyt 2300 THB. No ei hirmu kallis siistillä viiden hengen maasturilla.
Ja jaarittelen kuitenkin senverran että paikka oli ennallaan pari viikkoa sitten ja voin palata sinne taas kun ehdin.

Äänestä
  • [email protected] suomalainen mies ja otan aina häneltä kyydin ihan sen vuoksi että haluan näin tehdä ja saan ilmaiseksi samalla Thaimaa tietoa...sitä ei saa rahallakaan mutta Anttilta kyllä. Siellä se taas Antti odottaan meitä 16.12......

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reissuun 12.12.2012 kirjoitti:

Lueskelin muutamia viestiketjuja liittyen hintatasoon Hua Hinissa eikä oikein vastauksia löytynyt.
Voisiko joku reipas matkaaja joka on käynyt Hua Hinissa tämän vuoden puolella kertoa hinta esimerkkejä ruoasta, juomista, kuljetuspalveluista yms.

En ole kiinnostunut jaarittelemaan siitä onko kyseinen paikka huono tai ei eikä minua kiinnosta jos jokin muu seutu sattuu olemaan jonkun mielestä superhypermahtava verrattuna Hua Hiniin.

Haluaisin myös arvioita paikan nähtävyyksistä ja niiden soveltuvuudesta lapsiperheelle (6 kappaletta 2-13vuotiaita). Reilusti miinusta ja plussaa peliin!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu