Ase on MB06, ja lipas syöttää, ase ampuu, ja sisäpiippu (kultanen) näyttää liikkuvan ( Siitä lipas kohdasta näkee ) ps. en osaa selittää. Puhdistustikulla oon yrittänyt saada kuulaa pois. Lieneekö purku ainut vaihtoehto?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja en tiiä onko kula vai jokin osa hajonnut.
Selitä nyt vähän tarkkemmin. Jos lipas syöttää ja ase ampuu normaalisti, niin mikä siinä sitten on se vika? Noissa Wellin kivääreissä se sisäpiipun heiluminen on ihan normaalia.
Nojoo, sorikun tein ton puhelimellani ei jaksanut paremmin tehä ..
Elisiis:
Ase lataa ongelmitta, mutta kuulaa ei tule. Laukeaa myös kuin ennen ( ulkoisesti ). Ja se piipun osa minkä pitäisi ottaa kuula lippaasta, näyttää toimivan ( näyttää olevan semmoinen sisäpiipun näköinen mikä liikkuu aina latauksen yhteydessä. Kuuluuko tämän tehdä edes näin?). Olen yrittänyt jonkun verran ravistella, jotta kuulis onko jonkin osan palanen hajonnut. Voiko olla liipasinkoneisto rikki/ irti? Ja lipashan näyttää syöttävän hyvin.
Ensiis itse tiedä kauhean paljoa snaippereista.
Kokeile vetää lukko taakse, niin, että se "sisäpiipun näköinen juttu" menee taakse. Käännä ase ylösalaisin ja laita kuula siihen aukkoon. Laita lukko eteen ja kokeile ampua.