Mulla alkoi yhtäkkiä ilmestyä kaikille tutuille ja turvallisille (Google, Yle, Urheilehti...) outoja linkkejä mm. hampurilaisaterioista, treffipalveluista, IPhone mainoksia tms... esimerkiksi Yle nsivuilla oli näin yhdessä etusivun jutussa kirjoitettiin näin"...Samalla syntyy kuva 1960" niin tuo sana kuva oli hyperlinkki, josta aukesi sellainen pieni hyppäävä mainos. minkähänlainen virus tai mato mulla on? Onkohan kuinka vaarallinen?
Outoja linkkejä
7
482
Vastaukset
- DUUNARI
VARASTETTU SAAB 900 2 D SEDAN VUOSIMALLI -87 LAHDESTA ,VÄRI PUNAINEN JA REKISTERI HXB-821. JOS NÄET AUTON JOSSAIN ILMOITA LÄHIMMÄLLE POLIISILLE. AUTO TÄRKEÄ TYÖN VUOKSI.VARAS VOI MYÖS PALAUTTAA AUTON SINNE MISTÄ SEN VEI!!!
- mjm2
Joko oot saanu apua tähän ongelmaan?
Mulla ihan sama juttu. Osaako kukaan kertoo mistä noi ihme linkit tulee? - höppö123_
Täällä olisi samankaltainen ongelma.. Ei kukaan ilmeisesti osaa auttaa asiassa?
- Pop Up
Iipodia pukkaa ja jotain pankki kortti hakemusta vai mitä.
- huoooh.
Sama juttu täällä molemmissa koneissa..
- Annukka.
Eikö nyt kukaan osaa autta.?
- Sama pöpö(?)
Minulla oudot linkit ilmestyivät vasta parisen päivää sitten. Kysyin samasta ongelmasta tuolla:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11185649#comment-59388438
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075240Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813716SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt663602Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers193539SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun433159Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062360SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412346Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312204Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762140Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922079